Covid-19 මැද ‘විලාසිතා ලෝකය උණුසුම් කළ’ සුපිරි ප්‍රවණතා 08ක්

2020දී මුළු ලෝකයම මුහුණ දුන් කොවිඩ්-19 වසංගතය විශ්වාස කළ නොහැකි තරම් සංකීර්ණ සහ බිහිසුණු වසංගතයකි. එය මුළු ලෝකයම ගිලගත් අතර මානව ඉතිහාසයේ කිසිදා නොවූ විරූ ආකාරයට මිනිසා හුදකලා කළේය.

මෙය විලාසිතා ලෝකයට ප්‍රබල බලපෑමක් ඇති කළේය.

එහෙත් අපි අවුරුද්දේ වැඩි කාලයක් ගෘහස්ථව ගත කළත්, එය පුදුමාකාර ලෙස විලාසිතා ලෝකය නවතා දැමුවේ නැත. මිනිසුන් ඔවුන්ගේ විලාසිතා තේරීම් සමඟ ඉතා නිර්මාණශීලී වී ඇත. මන්ද අවම වශයෙන් දැන් පිටතට යාම විශාල ගනුදෙනුවක් සේ පෙනෙන අතර එය ගණනය කිරීම සඳහා හොඳ ඇඳුමක් තෝරා ගැනීමට ඔබට සිදුවී ඇත. 

කෙසේ වෙතත්, වසංගතය අවසන් වී නැති අතර 2021 දී සිදුවන්නේ කුමක්දැයි අප නොදනිමු. මේ තත්ත්වය තුළ අපි පසුගිය 2020දී විලාසිතා ලෝකයේ සිදු වූ ප්‍රවණතා රැසක් ඔබ වෙත තිළිණ කරමු.

1. හැඩකාර මුහුණු ආවරණ /  Stylish Face Masks

2020 වසරට පෙර මුහුණු ආවරණ යනු සීමිත වෘත්තිකයින් පිරිසක්, විශේෂයෙන් වෛද්‍ය වෘත්තිකයින් අතර පමණක් භාවිත වූ මෙවලමක් විය. එහෙත් කොවිඩ්-19 එය අපට අත්‍යවශ්‍ය, අපගේ ජීවිත ආරක්ෂා කරන මෙවලමක් බවට පත් කළේය. එනිසා මුහුණු ආවරණ අතහැරීමට හෝ නොතකා හැරීමට කිසිවෙකුට නොහැකිය.

එහෙත් මුහුණු ආවරණය කිසිසේත් සුන්දර මෙවලමක් නොවේ. එය ඔබගේ දෙතොල්, දෙසන් පමණක් නොව සුන්දර කම්මුල් පවා වසං කරන අතර ඔබගේ සුන්දරත්වයට ද හානි කරයි.

මේ ගැටලුවට දැන් විලාසිතා ලෝකය තුළින් විසදුම් සොයා ගෙන ඇත. ඒ හැඩකාර මුහුණු ආවරණ  Stylish Face Masks හදුන්වාදීමයි. ඒ නිසා අපි 2020 දී ඉතා ප්‍රයෝජනවත් මෙන්ම ඉතා ආකර්ෂණීය මුහුණු ආවරණ අනාවැකි පළ කරමු. ඒවා ආකර්ෂණීය නාභිගත කිරීම හෝ ඔබේ ඇඳුමට ගැලපෙන පරිදි සකස් කිරීම ඔබ සතු වගකීමකි. අපි කළේ මග පෙන්වීමක් පමණකි.

හැඩකාර මුහුණු ආවරණ | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

2. චෙල්සි බූට්ස් /  Chelsea Boots

කොවිඩ් වසංගතය සමග නිතර නිතර දෑත් සේදීම මෙන්ම පාවහන් ගළවා තැබීම ද අත්‍යවශ්‍ය කරුණක් විය. මන්ද මේ බිහිසුණු වෛරසයට පාවහන් හොද ප්‍රවාහන මාධ්‍යයක් වන නිසාය.

මෙයට පිළියමක් ලෙස හදුන්වා දුන් චෙල්සි බූට්ස්  Chelsea Boots පැළඳීම සහ ගලවා ගැනීම පහසු බව ඔබට ප්‍රතික්ෂේප කළ නොහැකිය. ඒවාට ඇත්තේ ලස්සන පෙනුමකි. ලේස් කිරීමක් අවශ්‍ය නොවේ. බොහෝ වෙළඳ නාම සිත්ගන්නාසුළු මෝස්තර සහ වර්ණ සමඟ එළියට එනු ඇත, එබැවින් ඒ ගැන සොයා බලන්න.

චෙල්සි බූට්ස් | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

3. මුද්‍රිත පෆර් / Printed Puffers

Puffers සීත සමයට අත්‍යවශ්‍ය දෙයක් වන අතර පසුගිය වසරවලදී අපි ඒවාට සැලකුවේ එලෙසමය. උණුසුම්ව සිටීමට අපට එය අවශ්‍යයි.  2021 යනු ඔබේ පෆර් විලාසිතා ප්‍රකාශයක් බවට පත් කිරීමයි. වෙනසකට ඇත්තේ මෙවර ප්‍රවණතාවක් ලෙස විවිධ වර්ණවලින් හා විලාසිතාවලින් යුත් Printed Puffers ඔබ වෙතට පැමිණීමයි. එය තවදුරටත් මගහැරිය නොහැකි විලාසිතා ප්‍රවණතාවකි.

මුද්‍රිත පෆර් | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

4.  Extra Embellishments For Occasions

2020 දී අපට බොහෝ විශේෂ අවස්ථා මඟ හැරුණි, නමුත් මේ වසරේ අපි ඒ සඳහා සූදානම් වීමට බලාපොරොත්තු වෙමු. අපට සමහරක් අන්තර්ජාලය හරහා සත්කාරකත්වය සැපයීමට සිදු වුවද, අපි දැන් සීකුවින්ස් හෝ වෙනත් අමතර සැරසිලි සහිත විශේෂ සැරසිලි ඇඳුමකින් සූදානම් වෙමු. strawberry dress ගැන සිතන්න, නමුත් ඊටත් වඩා වැඩිය Princess gowns, puffy sleeves ඔබට සුන්දර සිහිනයක් වනු ඇත.

අවස්ථා සඳහා අමතර සැරසිලි | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

5. Checkered Print

මෙය සිදු වූයේ කෙසේදැයි අපට හරියටම විශ්වාස නැත, නමුත් Checkered Print කිසි විටෙකත් විලාසිතාවෙන් පිටතට නොගිය අතර එය 2020 දී අතිෂය ජනප්‍රිය වනු ඇති බව පෙනේ. තවද Checkered Print ඕනෑම ආකාරයකින් අද්විතීය වේ.

පරීක්ෂා කළ මුද්‍රණය | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

6. Sweatsuits

Sweatsuits යනු 2020දී සුපිරි විලාසිතාවකි. එය 2021 දී ද එලෙසම පවතිනු ඇත.

දහඩිය | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

7. Knitted Sets

සුවපහසු ගොතන ලද ඇදුම් කට්ටල සෑම තැනකම තිබේ. නිරෝධායනය අතරතුර ගෙතුම් වැඩ ඉගෙන ගැනීමට සෑම කෙනෙක්ම තීරණය කළේ දැයි අපට විශ්වාස නැත. නමුත් එය ප්‍රවණතාවකි. සියලු වර්ගවල Knitted Sets මාර්ගගතව ලබා ගත හැකි අතර යුවතියන් ඒවා නිසා පිස්සු වැටේ. ඔබ ඒ ගැන සිතන විට එය සුන්දර විලාසිතාවකි. හැඩකාර ඇදුමකි.

ගොතන ලද කට්ටල | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

8. Power Clashing

Power Clashing යනු 2020දී විලාසිතා ලෝකය මන්මත්කළ විලාසිතාවකි. සුන්දර යුවතියන එයට පිස්සු වැටුණු අතර එම විලාසිතාවලින් සැරසුණ යුවතියන් කඩවසම් තරුණයින්ගේ තෝරා ගැනීම බවට පත්විය. එය නව ප්‍රවණතාවය වන අතර 2021 එය එලෙසම පවතිනු ඇත.

බලය ගැටීම | කොරෝනා වයිරස් වසංගතයෙන් පසු ජීවිතය කෙබඳු වනු ඇත්ද: 2021 සඳහා විශාලතම ප්‍රවණතා 8 | සෙස්ට්‍රඩාර්

සැකසුම – තුෂාධවි

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *