ජනපතිගේ ෆේස්බුක් පිටුවට අනවසර ඇතුල්විමක්? ෆේස්බුක් පිටුවෙන් ලයිව් වීඩියෝවක් පවා මුදාහැරලා

ජනපති සිරිසේන මහතාගේ නිල ෆේස්බුක් පිටුවට ඇතුළු වී ඒ හරහා රථවාහන හෝ  වෙනත් යමක් සම්බන්ධයෙන් විනාඩි පහකට ආසන්න ලයිව් වීඩියෝවක් ෆේස්බුක් සමාජ මාධ්‍ය ජාලයට මුදාහැර ඇති බව දැනගන්නට ලැබෙන අතර මෙම ලයිව් වීඩියෝව එම අවස්ථාවේදී නැරබු ෆේස්බුක් සමාජ මාධ්‍ය පරිශීලකයන් දැඩි ලෙස උපහාසයට ලක්කර ඇති බවත් කිසිදු අවබෝධයකින් තොරව විනාඩි කිහිපයක් දක්වා මෙම වීඩියෝව පටිගතකර ඇති බව පෙනී යන අතර ෆේස්බුක් සමාජ මාධ්‍ය පරිශීලකයින් එම වීඩියෝව විකාශය වන්නේ වැරදි ෆේස්බුක් පිටුවකින් බව දිගින් දිගටම එම වීඩියෝව ප්‍රචාරය වනවාත් සමගම දැනුම්දී තිබෙන අතර ඒ පිලිබදව නොසලකා මෙලෙස ලයිව් වීඩියෝව සිදුකල අවක දක්නට ලැබේ.මෙම ලයිව් වීඩියෝව රාත්‍රී 10.25ට ආරම්භ වී ඇති අතර රාත්‍රී 10.30 වනවිට අවසන් වී තිබේ.

මෙම ලයිව් වීඩියෝ පටය විකාශය වීමත් සමගම ජනපතිගේ නිල ෆේස්බුක් පිටුවට අනවසර ඇතුල්විමක් සිදුවී ඇත්දැයි හෝ ජනපති මාධ්‍ය අංශය මගින් යම් වරදක් සිදුවූයේද යන්න පිලිබදව අදාළ බලධාරීන් විසින් වහාම සොයාබැලිය යුතු බව ශ්‍රී ලංකා පරිවර්තන සමූහය ලෙස දන්වා සිටිමු.

Recommended For You

About the Author: Editor