කාර්යාලීය ප්‍රේම සම්බන්ධයක් ආරම්භ කිරීමට පෙර මෙය කියවන්න!

අනියම් සම්බන්ධතා’ ගැන කාලයක් තිස්සේ සමාජය තුළ පුළුල් සංවාදයක් තිබෙනවා. බොහෝ අය කියන්නේ අනියම් සම්බන්ධතා බහුලව ඇත්තේ ‘කාර්යාලයීය’ පරිසරය තුළ බවයි. ඒ සඳහා අවශ්‍ය තරමටත් වඩා වැඩි උදාහරණ අපි බොහෝ දෙනෙක් දන්නවා.

උදාහරණයක් ලෙස මෑතකදී, මැක්ඩොනල්ඩ්ස් හි බ්‍රිතාන්‍ය ප්‍රධාන විධායක නිලධාරි British CEO of McDonald’s ස්ටීව් ඊස්ටර්බ  Steve Easterbrook සේවයෙන් පහ කරනු ලැබුවේ ඔහු කනිෂ් සේවිකාවක සමඟ අනියම් සම්බන්ධතාවක් පැවැත්වූ බව අනාවරණය වීමෙන් පසුවයි. මැක්ඩොනල්ඩ්ස් පවසන පරිදි, කළමනාකරුවන්ට වෙනත් සේවකයින් සමඟ කටයුතු කිරීම තහනම් කරන සමාගම් නීති උල්ලංඝණය කිරීම සඳහා ඊස්ටර්බ පියවර ගෙන තිබුණේය.

අසාධාරණද ? හොඳයි, අවාසනාවකට මෙන් බොහෝ විට සමාගම් කාර්යාලීය ප්‍රේම සම්බන්ධතා පිළිබඳ දක්වන්නේ විරෝධාකල්පයකි. නැතහොත් ඍණාත්මක ආකල්පයකි. ඊට හේතු මෙන්ම අහේතු ද ඇති නමුත් එයට ඔබට එරෙහි වීමට ඇති අවකාශය සුළුබව පමණක් සිතාගත යුතුය. මන්ද ඔබ සේවයෙක් මිස ‘හිමිකරු නොවන බැවිණි. ඉතිං, ඔබට ඔබේ පේ‍්‍රමණීය හැඟීම් පාලනය කර ගැනීමට නොහැකි නම් මේ ගැන කියවා බලන්න.

ඔබේ සමාගම් ප්‍රතිපත්තිය දැන ගන්න

සමහර සමාගම් තම සේවකයින්ට කාර්යාලයේ ආදරය සොයා ගැනීම පිළිබඳව සැහැල්ලු දෘෂ්ටියක් ගත හැකි අතර තවත් බොහෝ සමාගම් ඊට එරෙහිව දැඩි නීති රීති ඇත. එබැවින් කාර්යාලීය ප්‍රේම සම්බන්ධතා සම්බන්ධයෙන් මානව සම්පත් බලතල මොනවාදැයි බැලීමට ඔබේ සමාගමේ අත්පොත හොඳින් කියවා බලන්න. බොහෝ අවස්ථාවලදී මෙම නීති අදාළ වන්නේ ජ්‍යේෂ්ඨ කළමනාකාරිත්වයට පමණි. සමහර සමාගම් විනය නීතියට අනුව ඔබ කාර්යාලයීය නිලධාරියෙකු හෝ නිලධාරිනියක සමග පෙම් සබඳතාවක් පවත්වන බව ඔබේ අධීක්ෂක හෝ මානව සම්පත් කණ්ඩායමට දැනුම් දිය යුතු යන්න අපේක්ෂා කරයි.

එය නුවණැතිව තබා ගන්න

ඔබේ සමාගම කාර්යාලීය ප්‍රේම සම්බන්ධතා පැහැදිලිවම තහනම් නොකළද, ඔබ බුද්ධිමත්ව කටයුතු කළ යුතුය. ඔබේ සම්බන්ධතාවය තවදුරටත් ඉදිරියට ගෙන යාම සඳහා වැඩ අතහැර දැමූ බවට කිසිවෙකුට ඔබට චෝදනා කළ නොහැකි වන පරිදි කාර්යාලයේ වෘත්තීය කටයුතු පවත්වා ගන්න. සබඳතා කරදර කාර්යාලයට ගෙන නොයන්න. නැතහොත් ‘මනෝ ලෝකවල’ සැරිසැරීමෙන් වළකින්න. අනෙක් සියල්ලන් බැහැර කිරීම සඳහා එකිනෙකා සමඟ පමණක් කාලය ගත නොකරන්න.

ඔබේ වෘත්තිය ඉදිරියට ගෙන යාමට ආදරයක් නොකරන්න

සංවිධානයේ බලගතු කෙනෙකු සමඟ අනියම් සම්බන්ධතාවයක් පැවැත්වීම වෘත්තීය කොටස්වල ඉදිරියට යාමට පහසු ක්‍රමයක් සේ පෙනේ. කෙසේ වෙතත්, කළ යුතු දෙය මුළුමනින්ම අශික්ෂිත දෙයක් වීමට අමතරව, එය ඔබව බරපතල කරදරයකට ඇද දැමිය හැකි බව සලකන්න\ එකක් නම් ඔබ නැවත කිසි දිනෙක බැරෑරුම් ලෙස නොසලකන අතර ඔබ සතුරන් විශාල ප්‍රමාණයක් නිර්මාණය කරනු ඇත. දෙවනුව, ඔබ සහ ඔබේ අනියම් සැමියා අතර සම්බන්ධතාව නීරස හෝ පළුඳු වුවහොත් ඔහු ඔබ කෙරෙහි ඇති අභ්‍යන්තර වෛරය / කෝපය සමඟ ඔබේ කීර්තිය සහ සංවිධානයේ ඔබේ අපේක්ෂාවන් විනාශ කළ හැකිය.

නීතිය දැනගන්න

විශේෂයෙන් කණිෂ්ඨයෙකු පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්නේ නම්, සම්බන්ධතාවය සම්මුතියක් ඇති බවට ඔබට සාක්ෂි ඇති බවට සහතික වන්න. දෙවනුව, කාර්යාලීය ප්‍රේම සම්බන්ධයක් සඳහා කළමනාකාරිත්වය විසින් ඔබව ඇදගෙන යනු ලැබුවහොත් ඔබේ සේවායෝජකයාට අසාධාරණ ලෙස සැලකීමට නොහැකි වන පරිදි ඔබේ නීතිමය අයිතිවාසිකම් පිළිබඳව ප්‍රමාණවත් දැන ගන්න.

Text by Femina.in

Recommended For You

About the Author: Editor