කොස්වල අපි නොදකින ‘රස ගුණ’

කොස්’ කියන්නේ ලංකාවේ අපිට නුපුරුදු ආහාරයක් නොවෙයි. ආහාරයක්, පලතුරක් ලෙස කොස්වලට අප තුළ මහත් ලැදියාවක් තිබෙනවා. ඒ නිසා කොස් ගැන අමුතුවෙන් කියා දෙන්න දෙයක් තියෙනවාද කියලා හිතෙන්නත් පුළුවන්.

ඒත් පසුගිය දා ලෝ ප‍්‍රකට කාන්තා සඟරාවක් වන ‘FEMINA’ තිබුණු මේ ලිපිය දැක්කාම ඒක පරිවර්තනය කරලා පළ කරන්න හිතුණා. ඒ අපි වගේම කොස් කන ඉන්දියාව ‘කොස් ගැන හිතන දේ’ මොන වගේද කියලා බලන්න උනන්දුවක් ඔබ තුළ ද ඇති කියලා හිතුණ නිසා.

හින්දි භාෂාවෙන් කොස්වලට කියන්නේ ‘කතල් kathal, ’ කියලා. ෆෙමිනා කියන ආකාරයට පලතුරක් ලෙස (වරකා, වැල) කොස් ජනප‍්‍රිය වුණත් ‘ආහාරයක්’ ලෙස එය එතරම් ජනප‍්‍රිය නැහැලූ. ඒත් ‘අමුකොස්’වල තිබෙන අති විශිෂ්ඨ පෝෂණ ගුණය දන්න කියන කෙනෙක් ඉන්නවා නම් ඔහු අනිවාර්යයෙන්ම ‘කොස් ආහාරයට’ එක්කර ගන්නවාලූ.

ප්‍රෝටීන් ඉහළ මට්ටමක පවතී High In Protein

එළවළු සඳහා මෙය අසාමාන්‍ය දෙයක් වන නමුත් අමු කොස් ග‍්‍රැම් 100ක ප්‍රෝටීන් ග්‍රෑම් 3ක් අඩංගු වීම සුවිශේෂ තත්ත්වයක්. එය බිත්තරයක් හෝ මස්වල අන්තර්ගතය තරම් නොවූවත් එළවළුවක් වශයෙන් එය විශිෂ්ඨ අගයක් බවයි පෝෂණවේදීන් කියන්නේ.

අඩු කැලරි ප‍්‍රතිශතය Low-Calorie

කොස් කෙඳි වලින් පොහොසත් වන අතර අඩු කැලරි ප්‍රමාණයක් අඩංගු වේ. එබැවින් කොස් ආහාරයට ගැනීම මගින් ඔබේ බර වැඩිවීමක් සිදුවන්නේ නැහැ.

ප්‍රතිශක්තිය වැඩි කරයි Boosts Immunity

අමු කොස් ගෙඩියේ විටමින් C ද අඩංගු වන අතර එමඟින් ශරීරයේ ප්‍රතිශක්තිය ඉහළ නැංවීමට සහ රෝග වළක්වා ගත හැකිය. එහි සෞම්‍ය ගුණය ආතරයිටිස් සිට ආමාශ ආබාධ දක්වා වූ රෝග රැසක් වළක්වාලයි.

හෘද සෞඛ්‍යයට ආධාර කරයි  Aids Heart Health

ඔබට හෘද සෞඛ්‍ය සම්පන්නව සිටීමට අවශ්‍ය නම් කොස් ආහාරයට එක්කර ගන්න. එය ඔබේ ධමනි නිරෝගීව තබා ගන්නා අතර රුධිර සංසරණය මනාව පවත්වා ගෙන යමින් කොලෙස්ටරෝල් වළක්වා ගත හැකියි.

විශිෂ්ට මස් ආදේශකයකි A Great Meat Substitute

අමු කොස් ගෙඩි අතිශයින්ම විවිධාකාර වන අතර ව්‍යංජන, බුරියානි සහ වෙනත් කෑම වර්ගවල මස් වෙනුවට ආදේශකයක් වන බැවින් නිර්මාංශිකයින් සහ සත්ත්ව ආහාර වලින් තොර අය රසය හෝ සෞඛ්‍යය පිළිබඳ සම්මුතියක් ඇති කර ගත යුතු නැත\ කොස් ඇට පවා පිඟානට රසය හා පෝෂණය එක් කිරීමට භාවිතා කළ හැකිය.

Recommended For You

About the Author: Editor