නාගනන්ද ‘යළි කරළියට’: අලුත් පක්ෂයකුත් හදා ගෙනලු

පසුගිය ජනාධිපතිවරණයට පෙර ආන්දෝලනාත්මක චරිතයක් බවට සිටි නාගානන්ද කොඩිතුවක්කු මහතා ඉදිරි පාර්ලිමේන්තු මැතිවරණයට ඉදිරිපත්වීමට සැලසුම් කර තිබෙන බව ඔහුට සමීප ආරංචි මාර්ග කියයි.

මහ මැතිවරණයට ඉදිරිපත් වීම සදහා ‘ශ්‍රී ලංකා විනිවිද පෙරමුණ’ නමින් පක්ෂයක් ලියාපදිංචි කිරීමට නාගානන්ද මහතා අදාළ කටයුතු කර තිබෙන බවත් එහි මහලේකම්වරයා නාගානන්ද මහතා කටයුතු කරන බවත් එම ආරංචි මාර්ග වැඩි දුරටත් සදහන් කරයි.

නව පක්ෂය පිළිබඳව ජනතාව දැනුවත් කිරීමේ කටයුතු හෙට (24* දින සිට සිදුකිරීමට සැලසුම් කර තිබෙන බවත් අදාළ පක්ෂයෙන් මහ මැතිවරණයට ඉදිරිපත් වීමට කැමැති අපේක්ෂකයින්ට ඒ පිළිබදව කඩිනමින් දැනුම් දෙන බවත් එම ආරංචි මාර්ග වැඩි දුරටත් සදහන් කළේය.

පසුගිය ජනාධිපතිවරණයට ඉදිරිපත් වන බවට මහත් ප‍්‍රසිද්ධියක් ලබා දී මුදල් පවා එකතු කළ නාගනන්ද මහතා පසුව ජනපතිවරණයට ඉදිරිපත් වීම මහ හැර ගියේය. නාගන්නද මහතා මහා බි‍්‍රතාන්‍ය පුරවැසියෙකු බව ද ඔහු එහි පුරවැසිභාවය අත්හැර නැති බව ද විශ්වාස කටයුතු ආරංචි මාර්ග සදහන් කරයි.

Recommended For You

About the Author: Editor