ශ‍්‍රීලනිපය තනිව තරග කිරීමට සූදානම් ? විශේෂ සාකච්ඡාව බදාදා

ශ‍්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂ නායක මෛත‍්‍රීපාල සිරිසේන සහ පක්ෂය විනාශ කිරීමේ වැඩපිළිවෙළක් පොහොට්ටුවේ නායකයින් විසින් සංවිධානාත්මකව දියත් කර ඇති බැවින් පක්ෂය සහ පක්ෂ නායකත්වය ආරක්ෂා කර ගැනීම සදහා ඉදිරි මහ මැතිවරණයට තනිව තරග කළ යුතු බවට දයාසිරි ජයසේකර ඇතුළු ප‍්‍රබලයින් පිරිසක් පක්ෂ සභාපති සිරිසේනට දැඩිව බලපෑම් කරමින් සිටින බව වාර්තා වේ.

එම වාර්තා කියන්නේ පොහොට්ටුව සමග එක්ව තරග කළ යුතුය යන දැඩි ස්ථාවරයේ සිටිනේනේ මහින්ද අමරවීර සහ නිමල් සිරිපාල ද සිල්වා පමණක් බවයි.

මහ මැතිවරණය සදහා නාම යෝජනා භාරදීමට වැඩි කාලයක් නොමැති බැවින් මේ පිළිබදව සාකච්ඡුා කිරීම සදහා ශ‍්‍රීලනිපයේ මධ්‍යම කාරක සභා රැුස්වීමක් මෛත‍්‍රීපාල සිරිසේනගේ ප‍්‍රධානත්වයෙන් ලබන බදාදා (11) රාත‍්‍රි 07.00ට කැදවා ඇති අතර එදින පෙරවරුවේ ශ‍්‍රීලනිප ආසන සංවිධායකවරුන්ගේ හමුවක්ද කැදවා ඇත.

Recommended For You

About the Author: Editor