ඡායාරූප කතාව – කොරෝනා භීතිය ලොව වටා හිස් ප්‍රේක්ෂකාගාර බිහි කළ හැටි

කොරෝනා වයිරස් වසංගතය ගෝලීය ක්‍රීඩා දින දර්ශනය ඉරා දමා ඇති අතර පිරිමි ටෙනිස් තරගාවලි සති හයක් කල් දමා ඇත. ඉහළම යුරෝපීය පාපන්දු ලීග අත්හිටුවා ඇති අතර එක්සත් ජනපදයේ ජාතික හොකී ලීගය (  National Hockey League (NHL)  ) අත්හිටුවා ඇති අතර Major League Baseball’s (MLB) ආරම්භක දිනය කල් දමා ඇති අතර  විවෘත ඕස්ට්රේලියානු ග්රෝන් ප්‍රී තරග අවලංගු කර ඇත.

පාපන්දු ක්‍රීඩාවේදී, දේශීය ලීග, චැම්පියන්ස් ලීග් සහ 2020 යුරෝපීය ශූරතාවලිය යන සියල්ලම අඩපණ විය. ප්‍රංශය, ස්පාඤ්ඤය සහ නෙදර්ලන්තය සියලු තරඟ අත්හිටවූ නවතම රටවල් බවට පත්විය.

ස්පාඤ්ඤ දැවැන්තයින් වන රියල් මැඩ්රිඩ් බ්‍රහස්පතින්දා සමාජයේ පැසිපන්දු කණ්ඩායමේ සාමාජිකයෙකු කොරෝනා ධනාත්මක පරීක්‍ෂණයක් පැවැත්වීමෙන් පසුව ඔවුන්ගේ සංචිතය නිරෝධායනය කර ඇති අතර ලබන සතියේ මැන්චෙස්ටර් සිටි හිදී ඔවුන්ගේ චැම්පියන්ස් ලීග් අවසන් 16 තරගය කල් දමා තිබේ.

Italy’s Serie A මේ වන විටත් අවම වශයෙන් අපේ‍්‍රල් 3 වනදා දක්වා කල් දමා ඇති අතර සෙරී ඒ ක්‍රීඩකයින් දෙදෙනෙකු වන සාම්පෝරියා හි මනෝලෝ ගබ්බියාඩිනි සහ ජුවෙ හි ඩැනියෙල් රුගානි කොරෝනා ධනාත්මක පරීක්‍ෂණයක් සිදු කර තිබේ.

ජාත්‍යන්තර ක්‍රීඩකයින් දුසිම් ගණනක් සහභාගී වෙමින් පවතින ඉහළ පෙළේ පාකිස්තාන සුපර් ලීග් විස්සයි 20 ක්‍රිකට් තරඟාවලිය හිස් ක්‍රීඩාංගණ ඉදිරිපිටදී ක්‍රීඩා කරන බව නිවේදනය කර තිබේ. [අසිෆ් හසන් / ඒඑෆ්පී]
ජාත්‍යන්තර ක්‍රීඩකයින් දුසිම් ගණනක් සහභාගී වෙමින් සිටින පාකිස්තාන සුපර් ලීග් විස්සයි 20 Pakistan Super League T20 ක්‍රිකට් තරඟාවලිය හිස් ක්‍රීඩාංගණ ඉදිරිපිටදී ක්‍රීඩා කරන බව නිවේදනය කර තිබේ. 
මෙල්බර්න් හි පැවති ඕස්ට්‍රේලියානු ෆෝමියුලා වන් ග්‍රෑන්ඩ් ප්‍රීක් අවලංගු කිරීමෙන් පසු කම්කරුවන් වළවල්වල ගොඩගැසී සිටිති. පැතිරී ඇති කිරීටක වෛරසය මධ්‍යයේ එය අත්හිටුවීමට සංවිධායකයින් බලපෑම් කිරීමෙන් පසු පළමු නිල පුහුණුව ආරම්භ කිරීමට පැය දෙකකට පෙර මෙම කන්නයේ පළමු එෆ් 1 ග්‍රෑන්ඩ් ප්‍රීක් අවලංගු කරන ලදි. [මයිකල් හරහා මයිකල් ඩොජ් / ඒඒපී රූපය]
මෙල්බර්න් හි පැවති ඕස්ට්‍රේලියානු ෆෝමියුලා වන් ග්‍රෑන්ඩ් ප්‍රීක් Australian Formula One Grand Prix in Melbourne අවලංගු කිරීමෙන් පසු … කොරෝනා වෛරසය මධ්‍යයේ එය අත්හිටුවීමට සංවිධායකයින් බලපෑම් කිරීමෙන් පසු පළමු නිල පුහුණුව ආරම්භ කිරීමට පැය දෙකකට පෙර මෙම ඍතුවේ පළමු එෆ් 1 ග්‍රෑන්ඩ් ප්‍රීක් අවලංගු කරන ලදි. 
ඔලිම්පියාකොස්ගේ යූසෙෆ් එල්-අරාබි සමරන්නේ කරීස්කාකිස් ක්‍රීඩාංගනයේදී වොල්වර්හැම්ප්ටන් වොන්ඩරර්ස්ට එරෙහිව යුරෝපා ලීග් තරඟයේදී හිස් ක්‍රීඩාංගනයක ක්‍රීඩා කළ යුරෝපා ලීග් තරඟයේදී සිය ආරම්භක ගෝලය වාර්තා කිරීමෙන් පසුවය. [තනාසිස් ස්ටාව්රාකිස් / ඒපී ඡායාරූපය]
ඔලිම්පියාකොස්ගේ යූසෙෆ් එල්-අරාබි සමරන්නේ කරීස්කාකිස් ක්‍රීඩාංගනයේදී වොල්වර්හැම්ප්ටන් වොන්ඩරර්ස්ට එරෙහිව යුරෝපා ලීග් තරඟයේදී හිස් ක්‍රීඩාංගනයක ක්‍රීඩා කළ යුරෝපා ලීග් තරඟයේදී සිය ආරම්භක ගෝලය වාර්තා කිරීමෙන් පසුවය. 
පේරෝ හි අලියාන්සා ලීමා සහ ආර්ජන්ටිනාවේ රේසිං ක්ලබ් විසින් කොපෝ ලිබර්ටඩෝර්ස් පාපන්දු තරඟයක් බුවනෝස් අයර්ස් හි හිස් ජනාධිපති පෙරොන් ක්‍රීඩාංගණයක ක්‍රීඩා කරයි. [ගුස්ටාවෝ ගැරෙලෝ / ඒපී ඡායාරූපය]
පේරෝ හි අලියාන්සා ලීමා සහ ආර්ජන්ටිනාවේ රේසිං ෙක්‍රීඩා සමාජ විසින් කොපෝ ලිබර්ටඩෝර්ස් පාපන්දු තරඟයක් බුවනෝස් අයර්ස් හි ජනාධිපති පෙරොන් ක්‍රීඩාංගණයේ හිස් ප්‍රේක්ෂකාතාගාර මැද පැවැත්වෙන අයුරු.
ඇල්බකර්කි සම්මන්ත්‍රණ මධ්‍යස්ථානයේ එන්.සී.ඒ.ඒ ගෘහස්ථ ශූරතාවලියට පෙර ධාවන පථයේ අත් සනීපාරක්ෂකය දක්නට ලැබෙන අතර ඒවා කිරීටක වෛරසය නිසා අවලංගු කරන ලදි. [කිර්බි ලී / යූඑස්ඒ ටුඩේ ස්පෝර්ට්ස් රොයිටර් හරහා]
ඇල්බකර්කි සම්මන්ත්‍රණ මධ්‍යස්ථානයේ Albuquerque Convention Center, එන්.සී.ඒ.ඒ ගෘහස්ථ ශූරතාවලියට පෙර ධාවන පථයේ අත් සනීපාරක්ෂකය
හැමන්ඩ් ක්‍රීඩාංගනය කෙන් ට්‍රම්ප් ෆ්ලොරිඩාවේ ෆෝට් මයර්ස් හි හිස් ක්‍රීඩාංගනයක් දෙස බලා සිටී. මේජර් ලීග් බේස්බෝල් කිරීටක වෛරසය පැතිරීම හේතුවෙන් එහි ඉතිරි වසන්ත පුහුණු ක්‍රීඩා කාලසටහන අත්හිටුවා ඇත. එම්එල්බී සිය නිත්‍ය වාරය ආරම්භ කිරීම අවම වශයෙන් සති දෙකකින් ප්‍රමාද කරයි. [එලිස් අමෙන්ඩෝලා / ඒපී ඡායාරූපය]
කෙන් ට්‍රම්ප් ෆ්ලොරිඩාවේ ෆෝට් මයර්ස් හි හිස් ක්‍රීඩාංගනයක් දෙස බලා සිටී. මේජර් ලීග් බේස්බෝල් තරගාවලිය කොරෝනා වෛරසය පැතිරීම හේතුවෙන් එහි වසන්ත පුහුණු ක්‍රීඩා කාලසටහන අත්හිටුවා ඇත. එම්එල්බී සිය නිත්‍ය වාරය ආරම්භ කිරීම අවම වශයෙන් සති දෙකකින් ප්‍රමාද කරයි.
ජපාන රජයේ ඉහළ නිලධාරීන් කියා සිටියේ වසංගතය හේතුවෙන් ටෝකියෝව වසරක් ප්‍රමාද කිරීම ගැන සලකා බැලිය යුතු බවයි. [ජා සී හොං / ඒපී ඡායාරූපය]
කොරෝනා වසංගතය හේතුවෙන් ඔලිම්පික් ක්‍රීඩා උළෙල වසරක් ප්‍රමාද වීම ගැන ටෝකියෝව සලකා බැලිය යුතු බව එක්සත් ජනපද ජනාධිපති ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප් ප්‍රකාශ කිරීමෙන් පසුව ජපාන රජයේ ඉහළ නිලධාරීන් කියා සිටියේ නියමිත වේලාවට ‘ආරක්ෂිත හා සුරක්ෂිත’ ඔලිම්පික් ක්‍රීඩා උළෙල පැවැත්වීමට තමන් අධිෂ්ඨා න කරගෙන සිටින බවයි. 
කොරෝනා වයිරසයේ අවිනිශ්චිතතාවය හේතුවෙන් සිය සමය අත්හිටුවා ඇති බව එන්එච්එල් නිවේදනය කළේය. [පැට්‍රික් ස්මිත් / ගෙටි ඉමේජස් / ඒඑෆ්පී]
කොරෝනා වයිරසයේ අවිනිශ්චිතතාවය හේතුවෙන් සිය තරගාවලි අත්හිටුවා ඇති බව NHL නිවේදනය කළේය.
චෙසපීක් බලශක්ති ක්‍රීඩාංගණයේ ඔලිම්පික් උළෙලට පෙර ඔක්ලහෝමා සිටි තන්ඩර් සහ t ටා ජෑස් අතර එන්බීඒ සවිකිරීම අවලංගු කළ බවට නිවේදනය කිරීමෙන් පසුව රසිකයන් පිටව යයි. [රොන්ටර්ස් හරහා ඇලොන්සෝ ඇඩම්ස් / යූඑස්ඒ ටුඩේ ක්‍රීඩා]
Chesapeake Energy Arena ක්‍රීඩාංගණයේ ඔලිම්පික් උළෙලට පෙර Oklahoma City Thunder සහ Utah Jazz අතර තරග අවලංගු කළ බවට නිවේදනය කිරීමෙන් පසුව රසිකයන් පිටව යන අයුරු

Text and pictures by al jazeera

Recommended For You

About the Author: Editor