බොළිවුඩ් සුපිරි නිලි කාජල්ගේ හොඳම චිත්‍රපට මොනවාද ?

1990 දශකය ආරම්භයේදී බොලිවුඩයට පැමිණි කාජල් වඩාත් අවධානයට ලක් වුණේ 1993දී ‘බාසිගර්‘ සමගයි. එහි ඇය අතිවිශිෂ්ඨ රංගනයක් ඉදිරිපත් කළා. ඊට පසුව දිල්වාලේ දුල්හයියා ලෙ ජයන්ගේ Dilwale Dulhaiya Le Jayenge (1995), කුච් කුච් හෝටා හායි Kuch Kuch Hota Hai  (1998), කබි කුෂි කබී ගම් Kabhi Khushi Kabhie Gham… (2001), මගේ නම ඛාන් My Name Is Khan (2010) ආදි තවත් සුපිරි චිත්‍රපට 11ක් බොලිවුඩයට දායාද කළා.

‘කාජල්‘ කියන්නේ බොලිවුඩයේ සුපිරි තරුවක්. ඇය බොලිවුඩයේ සේම ලංකාව ඇතුළු බොලිවුඩ් රසිකයින් අතර අතිෂය ජනප්‍රියයි. ඇයගේ ඒ ජනප්‍රියත්වය අදත් ඒ ආකාරයෙන්ම තිබෙන්නේ ඇය විසින් බොලිවුඩයට දායාද කළ සුපිරි රංගනයන් නිසයි.

1990 දශකය ආරම්භයේදී බොලිවුඩයට පැමිණි කාජල් වඩාත් අවධානයට ලක් වුණේ 1993දී ‘බාසිගර්‘ සමගයි. එහි ඇය අතිවිශිෂ්ඨ රංගනයක් ඉදිරිපත් කළා. ඊට පසුව දිල්වාලේ දුල්හයියා ලෙ ජයන්ගේ Dilwale Dulhaiya Le Jayenge (1995), කුච් කුච් හෝටා හායි Kuch Kuch Hota Hai  (1998), කබි කුෂි කබී ගම් Kabhi Khushi Kabhie Gham… (2001), මගේ නම ඛාන් My Name Is Khan (2010) ආදි තවත් සුපිරි චිත්‍රපට 11ක් බොලිවුඩයට දායාද කළා.

ඉන්දියානු සිනමා ඉතිහාසයේ කාජල්ට ස්ථිර ස්ථානයක් හිමිව ඇත්තේ දිල්වාලේ දුල්හානියා ලෙ ජයෙන්ගේ  Dilwale Dulhaiya Le Jayenge (1995) හි අතිවිශිෂ්ට සාර්ථකත්වයට ස්තූතිවන්ත වෙමින් බවයි බොලිවුඩ් විචාරකයින් කියන්නේ.

අපි මෙහිදී සිංහල පාඨකයින් වෙනුවෙන් කාජල් රංගනයෙන් දායක වූ හොදම චිත්‍රපට 11ක් ගෙන එනවා. ඊට හේතුවක් තිබෙනවා. ඒ තමයි කාජල්ගේ උපන් දිනය යෙදී තිබුණේ ඊයේ (07). ඇයගේ වයස ගැන නම් අපි දන්නේ නැහැ. ඒත් මේ සුපිරි නිළියක ගැන නම් අපි දන්නවා.

ඉතිං, දැන් ඔබට පුළුවන් පැරණි සුන්දර මතකය සමග කාජල්ගේ ඒ සුපිරි සිනමාපට ගැන මතකය අලුත් කර ගන්න.

1. බාසිගර් Baazigar (1993)

අධ්‍යක්ෂක: අබ්බාස්-මුස්තාන්
රංගනය: ෂාරුක් ඛාන්, කාජල්, ශිල්පා ෂෙට්ටි

අජේ ෂර්මා (ෂාරුක් ඛාන්) යනු ඔහුගේ විශ්වාසවන්ත සේවා යෝජකයා වන මදන් චොප්රා (දලිප් තාහිල්) ගේ ක්‍රියාව හේතුවෙන් තම පියාගේ මරණයට පළිගැනීමට උත්සාහ කරන තරුණ පිරිමි ළමයෙකි. චොප්රාට දියණියන් දෙදෙනෙක් සිටී; වැඩිමහල් දියණිය සීමා (ශිල්පා ෂෙට්ටි) වන අතර බාලයා ප්‍රියා (කාජල්) ය. 

අජේ සීමාව ඝාතනය කර තම සහෝදරියගේ මරණය පිළිබඳව පරීක්ෂණ පවත්වන ප්‍රියා සමඟ විවාහ වීමට උත්සාහ කරයි. ඇය ඉඟි එකට එකතු කර ඝාතකයාට මුහුණ දෙන ආකාරය චිත්‍රපටයේ හරය වේ. 

බාසිගර් වීර විරෝධී චරිතය වටා කේන්ද්‍රගත වී ෂාරුක් ඛාන් තරුවක් බවට පත් කළේය. එය හොලිවුඩ් චිත්‍රපටයේ A Kiss Before Dying හි ලිහිල් ප්‍රතිමූර්තියකි. අබ්බාස්-මුස්තාන් ඉන්දියානු තාලයට ගැලපෙන පරිදි කුමන්ත්‍රණය වෙනස් කළහ. අනු මලික්ගේ ගීත ද ජනප්‍රිය විය. කාජල් ද ඇගේ චරිතයේ ක්‍රමානුකූල පරිණත භාවය නිරූපණය කළාය.

කාජල් චිත්‍රපට බාසිගර්

දිල්වාලේ දුල්හයියා ලෙ ජයන්ගේ Dilwale Dulhaiya Le Jayenge (1995)

අධ්‍යක්ෂක: ආදිත්‍ය චොප්රා
රංගනය: ෂාරුක් ඛාන්, කාජල්, අම්රිෂ් පූරි, අනුපම් ඛර්

මෙය ඉන්දියාවේ විශාලතම ආදර කතාවයි. ෂාරුක් ඛාන් සහ කාජල් යන දෙදෙනාම මෙයින් පසු විශ්‍රාම ගියේ නම් තවමත් සුපිරි තරු ලෙස සැලකේ. රාජ් (එස්ආර්කේ) යුරෝපීය සංචාරයකදී සිම්රාන් (කාජල්) හමුවී ඇය හමුවේ ක්‍රීඩකයෙකු ලෙස පෙනී සිටී. තත්වයන් ඔවුන්ව එකිනෙකට සමීප කරවන අතර ඔවුන් ආදරයෙන් බැඳී ඇත. නමුත් සිම්රාන් එංගලන්තයේ හැදී වැඩුණද ඉන්දියානු හදවතින්ම සිටින අතර ඇයගේ පියාගේ කැමැත්තට පටහැනි නොවේ. ඉතින් පවුලේ අය පන්ජාබ් බලා පිටත් වන්නේ ඇය පැරණි පවුලේ මිතුරෙකුගේ පුතෙකු සමඟ විවාහ වී සිටිනු දැකීමටයි. මෙම ආදරණීය කතාව ගලා යන්නේ එසේය.

මෙහි ගීත අතිෂය ජනප්‍රිය වූ අතර කාජල් සහ ෂාරුක් සදාතනික පෙම්වතුන් බවට පත්විය. අදයත් මෙම චිත්‍රපයට බොලිවුඩ් රසිකයින්ගේ මතකයේ රැදී පවතී.

කාජල් චිත්‍රපට දිල්වාලේ දුල්හයියා ලෙ ජයෙන්ගේ

3. ගුප්ට් Gupt (1997)

අධ්‍යක්ෂක: රජීව් රායි
කාස්ට්: බොබී ඩියොල්, කාජල්, මනීෂා කොයිරාල

කජොල් වීර විරෝධී රැල්ල පදවාගෙන ඉහළට ආවාය. කාජල් ඒ වෙනුවෙන් ෆිල්ම් ෆෙයාර් හොඳම දුෂ්ඨ කුසලානය දිනා ගත්තාය. ඇගේ චරිතයේ අඳුරු සෙවන තිබියදීත්, ඇය ප්‍රේක්ෂකයන්ගේ අනුකම්පාව ලබා ගත්තාය. 

සහිල් සිංහා (බොබී ඩියොල්), ආණ්ඩුකාර ජයිසිං සිංහා (රාජ් බබ්බාර්) ගේ සුළු පුත්‍රයාය. සහිල්ගේ මව (ප්‍රියා තෙන්ඩුල්කාර්) සිය පළමු සැමියාගේ මරණයෙන් පසු ජයසිංහ සිංහා සමඟ විවාහ වී ඇත. සහිල් තම සුළු පියාට කිසිසේත් කැමති නැත. ඔහු මේඝ නාත් චෞද්රි (දලිප් තාහිල්) නම් ව්‍යාපාරිකයෙකුගේ දියණියක වන ෂීතාල් චෞද්රි (මනීෂා කොයිරාල) සමඟ මිතුරු ය. කෙසේ වෙතත්, ඔහු විද්‍යාලයේ දී ඉෂා (කාජල්) මුණගැසෙන විට, ඔවුන් අතර ආදරයක් ඇති වේ. ඉෂා ආණ්ඩුකාරවරයාගේ (පරේෂ් රාවල්) ලේකම්ගේ දියණියයි. සහිල්ගේ අඩ පියා ඝාතනය වන අතර වරද ඔහු මත පැටවේ.

කාජල් චිත්‍රපට ගුප්

4. ඉෂ්ක් Gupt (1997)

අධ්‍යක්ෂක: ඉන්ද්‍රා කුමාර්
රංගනය: අමීර් ඛාන්, අජේ දේව්ගන්, ජුහි චව්ලා, කාජල්

මෙය අමීර් ඛාන් සහ ජුහි චව්ලා එක්ව රඟපෑ අවසන් චිත්‍රපටයයි . සැබෑ ජීවිතයේ ද පෙම්වතුන් වන කාජල් සහ අජේ දේව්ගන් මෙම චිත්‍රපටයේ එකට රගපෑවේය. අජේ මීට පෙර ප්‍රහසන සඳහා ප්‍රසිද්ධ නොවූ අතර මෙම චිත්‍රපටය සමඟ ඔහුගේ දක්ෂතාවය ඔප්පු කළේය. 

අජේ සහ ජුහි දුප්පත් වන අමීර් සහ කාජල් සමඟ මිතුරු වන පොහොසත් ළමයින් ලෙස රඟපාති. ඔවුන්ගේ පියවරුන් වන සඩාෂිව් අම්රපූර්කාර් සහ දලිප් තාහිල්ට අවශ්‍ය වන්නේ ඔවුන් මෙම මිත්‍රත්වය අත්හැර එකිනෙකා විවාහ කර ගැනීමයි. නමුත් අජේ කාජල්ට ආදරය කරන අතර අමීර් ජුහීට ආදරය කරයි. ඔවුන් වෙන්වීමට සැලැස්වීම සඳහා, ඔවුන් අමීර් සහ කාජල් සමීප වී ඇති බවක් පෙනෙන සිදුවීම් සංවිධානය කරති. 

අජේ සහ අමීර් මෙහි සහෝදරවරුන් ලෙස විශිෂ්ඨ රංගනයක නිරත වූ අතර ඔවුන් දෙදෙනා චිත්‍රපටයක එකට වැඩ නොකිරීම කණගාටුවට කරුණකි.

කාජල් චිත්‍රපට ඉෂ්ක්

5.දුෂ්මන්  Dushman (1998)

අධ්‍යක්ෂක: තනුජා චන්ද්‍ර
නළු: සංජේ දත්, කාජල්, අසුතෝෂ් රානා

නිවුන් දරුවන් වන සෝනියා සහ නයිනා (කාජල්) එකිනෙකට වෙනස් පෞරුෂයන් තිබියදීත් එකිනෙකාට සමීප ය. ඔවුන් එකට සන්සුන් ජීවිතයක් ගත කරති. ස්ත්‍රී දූෂකයෙකු ඔවුන්ගේ නිවසට කඩා වැදී සෝනියා දූෂණය කර ඝාතනය කරන විට ඔවුන්ගේ සාමය බිඳ වැටේ. 

සිය සහෝදරිය සමඟ දුරකථනයෙන් කතා කළ නයිනාට සියල්ල ඇසීමට හැකි නමුත් සෝනියාට උදව් කිරීමට නොහැකි වී තිබේ. පසුව, අධිකරණයට කිසිවක් කිරීමට නොහැකි වූ විට, ඇය මේජර්වරයෙකුගේ (සංජේ දත්) උදව් ලබාගෙන පසුව ඇගේ සහෝදරියගේ ඝාතකයා සොයා ගැනීමට පටන් ගනී. ඇගේ ඉලක්කය වන්නේ ඇගේ සහෝදරියගේ කුරිරු අවසානයට පළිගැනීමයි. කාජල් සෝනියාගේ සහ නයිනාගේ පෞරුෂයන් ඵලදායී ලෙස ගෙන ආ අතර සටන් ජවනිකාවල ද දක්ෂ විය. සංජේ දත් සමඟ ඇගේ රංගනය ද අවධානයට ලක් විය.

කාජල් චිත්‍රපට ඩුෂ්මන්

6. ප්යාර් ටු හොනා හයි තා Pyaar To Hona Hi Tha (1998)

අධ්‍යක්ෂක: අනීස් බස්මි
කාස්ට්: අජේ දේව්ගන්. කාජල්

එය හොලිවුඩ් චිත්‍රපටයක් වන French Kiss හි නිල නොවන ප්‍රතිනිර්මාණයකි. සංජනා (කාජල්) පැරීසියේ ජීවත් වන අතර පියාසර කිරීමට බියක් ඇත. ඇගේ පෙම්වතා වන රාහුල් (බිජේ ආනන්ද්) වෙනත් තරුණියක විවාහ කර ගැනීමට යන බව දැනගත් විට, ඔහු නැවත ගෙන්වා ගැනීම සඳහා ඉන්දියාවට පියාසර කිරීමට සැලසුම් කරයි. ඇයට යානයේදී ශෙඛර් (අජේ දේව්ගන්) මුණගැසෙයි. ශෙඛර් යනු දියමන්ති මාලයක් සොරා ගෙන රට හැර යන සොරෙකි. පොලිසියේ අවධානයෙන් බේරීම සඳහා ඔහු එය ඇගේ ගමන් මල්ලේ සඟවයි. ගමනේදී නිර්මාණය වන තත්වයන් ඔවුන් එකට මාර්ග චාරිකාවක් යාමට බල කරයි, එම කාලය තුළ ආකර්ෂණය ආදරය බවට හැරේ. ඔහු තවමත් සොරෙකු වන අතර, ඔහු ආදරය සඳහා තම ජීවිතය වෙනස්කර ගන්නේද යන්න මෙම චිත්‍රපටයේ හරය වේ.‍ෙ

කාජල් චිත්‍රපටි ප්යාර් සිට හොනා හායි තා

7. කුච් කුච් හෝටා හායි Kuch Kuch Hota Hai  (1998)

අධ්‍යක්ෂක: කරන් ජොහාර්
කාස්ට්: ෂාරුක් ඛාන්, කාජල්, රාණි මුකර්ජි

මෙය ආදර ත්‍රිකෝණයකි. කරන් ජොහාර් මෙම චිත්‍රපටය සමඟ චිත්‍රපට නිපදවීමේ දර්ශනයට පැමිණියේය. රාහුල් (එස්ආර්කේ), අංජලී (කාජල්) සහ ටීනා (රාණි) එකට පාසලේ ඉගෙනුම ලබති.  අංජලී ඔහුගේ හොඳම මිතුරා වන අතර, ඔහු ටීනා නම් නව දැරිය සඳහා බරපතල උණුසුම් බවක් ඇති කරයි. ඔහු ඇයව විවාහ කර සාර්ථක ව්‍යාපාරිකයෙකු බවට පත්වේ. දියණියක බිහි කළ විගස ඇය මිය යන විට ඛේදවාචකයක් ඇති වේ. දියණියට වයස අවුරුදු අටක් වන විට ඇය ආදරය ත්‍රිකෝණය පැහැදිලි කරමින් මව ලියූ ලිපියක් කියවයි. රාහුල් සහ අංජලී යලි එක්වීම ඇගේ මවගේ අභිලාෂය විය. ඇගේ ආච්චි (ෆරීඩා ජලාල්) ගේ උදව්වෙන් ඇය එසේ කරන්නේ කෙසේද යන්න චිත්‍රපටයේ හරය වේ. 

කාජල් චිත්‍රපට කුච් කුච් හෝටා හායි

8. කබි කුෂි කබී ගම් Kabhi Khushi Kabhie Gham… (2001)

අධ්‍යක්ෂක: කරන් ජොහාර්
රංගනය: අමිතාබ් බච්චන්, ජය බච්චන්, ෂාරුක් ඛාන්, කාජල්, රිතික් රොෂාන්, කරීනා කපූර්

ටයිකෝන් යෂ්වර්ධන් රයිචන්ඩ් (අමිතාබ් බච්චන්) සහ නන්දිනි රයිචන්ඩ් (ජය බච්චන්) රාහුල් (ෂාරුක් ඛාන්) දරුකමට හදා ගනී. රාහුල් තම හදා වඩා ගත් පියා තරම් බුද්ධිමත් හා කඩිසර පුද්ගලයෙක් වන අතර ඔවුන්ගේ ව්‍යාපාරික අධිරාජ්‍යයේ පාලනය භාර ගැනීමට සියල්ල සූදානම්ය. ඔහු මධ්‍යම පංතියට අයත් අංජලී (කාජල්) සමඟ ආදරයෙන් බැඳී සිටී. ඔහු තම පියාට විරුද්ධව කැරලි ගසා ඇයව විවාහ කර ගන්නා අතර එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස ඔහු නිවසින් පිටව යයි. 

යෂ් සහ නන්දිනිගේ ජීව විද්‍යාත්මක පුත් ඔහුගේ බාල සොහොයුරු රොහාන් (රිතික් රොෂාන්) වසර ගණනාවකට පසු පවුල එක්සත් කරයි. අලංකාර ලෙස රූගත කරන ලද මෙම චිත්‍රපටය චිත්තවේගීය රෝලර්කෝස්ටර් සවාරියක් ඉදිරිපත් කළේය.

කාජල් චිත්‍රපට කබී කුෂි කබී ගම්

9.ෆනා Fanaa (2006)

අධ්‍යක්ෂක: කුනාල් කෝලි
රංගනය: අමීර් ඛාන්, කාජල්, රිෂි කපූර්, ටබු

සූනි (කාජල්), අන්ධව සිටින රෙහාන් (අමීර් ඛාන්) සමඟ ආදරයෙන් බැඳී සිටි අතර ඔහු මියගොස් ඇතැයි අනුමාන කරන විට ඇය සිත් තැවුලට පත්ව සිටී. ඔහු නැවත පැමිණෙන විට ඇය ඔහුව හඳුනා ගන්නේ නැත. ඔහු ඇත්ත වශයෙන්ම න්‍යෂ්ටික අවියක් සඳහා ප්‍රේරකයක් සොයන සතුරු නියෝජිතයෙකි. 

සූනිගේ පියා වන සුල්ෆිකාර් අලි බෙග් (රිෂි කපූර්) සූනිගේ සහ රෙහාන්ගේ පුත්‍රයා ඇති දැඩි කරමින් සිටී. මෙම ආගන්තුකයා තම දියණියගේ මුහුණට සිනහවක් ගෙන ඒම ගැන ඔහු මුලින් සතුටු වේ. සූනි සහ ඇගේ පුතා දෙදෙනාම ආගන්තුකයාට කැමති වීමට පටන් ගනී. කෙසේ වෙතත්, සුල්ෆිකාර් රෙහාන් පිළිබඳ සත්‍යය දැනගත් විට ඔවුන්ගේ සාමය බිඳ වැටේ. 

කාජල් චිත්‍රපට ෆනා

10. මගේ නම ඛාන් My Name Is Khan (2010)

අධ්‍යක්ෂක: කරන් ජොහාර්
කාස්ට්: ෂාරුක් ඛාන්, කාජල් ෂාරුක් ඛාන්, ඇස්පර්ජර්ගේ

ෂාරුක් සින්ඩ්‍රෝම් රෝගයෙන් පෙළෙන මුස්ලිම් තරුණයෙකු ලෙස රඟපෑ අතර, තත්වයන් හේතුවෙන් ත්‍රස්තවාදියෙකු බවට චෝදනා එල්ල වේ. My Name Is Khan පශ්චාත් 9/11 ලෝකයේ ගීතයක් ස්පර්ශ කළ අතර ෂාරුක් ඛාන් ඔහුගේ නිර්භීත නිරූපණය වෙනුවෙන් බොහෝ ප්‍රශංසාවට ලක් විය. 

රිස්වාන් ඛාන් (ෂාරුක් ඛාන්) කුඩා කල සිටම ඇස්පර්ජර්ගේ සින්ඩ්‍රෝමය වැළඳී ඇත. ඔහුගේ සහෝදරයා ඔහුව ඇමරිකාවට ගෙන යන අතර එහිදී ඔහුගේ සහෝදරිය ඔහුගේ තත්වය හඳුනා ගනී. ඔහුට හින්දු කාන්තාවක් වන මන්දිරා (කාජල්) මුණ ගැසෙයි. දෙදෙනා ඉක්මනින් විවාහ වෙති. 

විවාහයෙන් පසුව සහ 9/11 ප්‍රහාරයෙන් පසුව ඔවුන් කරදරයට පත් කරයි. සෑම්ගේ නව වාසගම නිසා අසල්වැසි ළමයින් විසින් ඔහුට හිරිහැර කරනු ලබන අතර පසුව වෛරී අපරාධයකින් මරණයට පත් වේ. 

එක්සත් ජනපද ජනාධිපතිවරයා ඔහුගේ නම ඛාන් බවත් ඔහු ත්‍රස්තවාදියෙකු නොවන බවත් පිළිගන්නේ නම් ඔහුගේ ජීවිතයට නැවත පැමිණිය හැකි එකම ක්‍රමය ඇය බව ඇය ඔහුට කියයි. ඔහු සිය ගවේෂණය ඉටු කිරීම සඳහා ඇමරිකාව හරහා ගමනක් ආරම්භ කරයි. ඔහුගේ අභිමතාර්ථය ඉටු කරන ජනාධිපති තේරී පත් වූ ඔබාමා හමුවීමට ඔහුට අවසානයේ අවස්ථාව ලැබේ.

කාජල් චිත්‍රපට මගේ නම ඛාන්

11.හෙලිකොප්ටර් ඊලා Helicopter Eela (2018)

අධ්‍යක්ෂක: ප්‍රදීප් සර්කාර්
රංගනය: කජොල්, රිද්දි සෙන්, ටෝටා රෝයි චෞද්රි, නෙහා ධූපියා, සකීර් හුසේන්

එය අනාරක්‍ෂිත මවක් පිළිබඳ වයස්ගත චිත්‍රපටයකි. සුප්‍රසිද්ධ ගුජරාටි නාට්‍යය වන ආනන්ද් ගාන්ධි විසින් රචිත බීටා කාග්ඩෝ, Helicopter Eela මාතෘත්වය සහ ස්ත්රීත්වය යන දෙකම ගැන කතා කරයි. 

කනස්සල්ලට පත්වීම සෑම මවකටම පූර්ව අවශ්‍යතාවයකි. ඔවුන් කිසි විටෙකත් මොහොතකටවත් කරදර වීම නතර නොකරයි. සමහර විට එය උමතුවක් බවට පත්වන නමුත් සෑම විටම එවැනි උමතුවකට හේතුවක් තිබේ. මව්වරුන්ට යන්න ඉඩ දීම, තමන්ගේම ජීවිතයක් ගත කිරීම දුෂ්කර ය. ඒක තමයි චිත්‍රපටයේ පණිවිඩය.

ඊලා (කාජල්) යනු පිටපත් රචක සැමියා වන අරුන් (ටෝටා රෝයි චෞද්රි) සමඟ විවාහ වූ දක්ෂ ගායිකාවකි. ඇය තරුණ පුතෙකුගේ මවක් වන අතර විශාල දේ සඳහා සුදානම්ය. නමුත් ඒ වන විට ඥාති සහෝදරයෙකුගේ මරණය අරුන්ව ජීවිතයේ මැද භාගයේ අර්බුදයකට තල්ලු කරයි. ඔහු තම බිරිඳ සහ දරුවා සොයා ගැනීමට තීරණය කරයි. ඒ කියන්නේ ඊලාට තම පුතා වෙනුවෙන් පමණක් පෙනී සිටිය යුතුයි. ඇය සිය ගායන දිවිය අතහැර ඩබ්බා ව්‍යාපාරයක් ආරම්භ කරයි.

චිත්‍රපටය රැඳී ඇත්තේ කාජල්ගේ විශ්වාසනීය උරහිස් මත ය . ඊලා ලෙස ඇය චිත්‍රපටයට අවශ්‍ය සියල්ල කරයි. 

කාජල් චිත්‍රපට හෙලිකොප්ටර් ඊලා

ෆිල්ම් ෆෙයාර් ඇසුරිණි – සකස් කළේ – තුෂාධවි

Recommended For You

About the Author: Editor