සුෂාන්ත් සිං රාජ්පුත්: බොලිවුඩ් තරුවගේ අභාවයෙන් පසු මාධ්‍ය නඩු විභාගයක් සම්බන්ධයෙන් රියා චක්‍රවර්ති

බොලිවුඩ් නළු සුෂාන්ත් සිං රාජ්පුත් මුම්බායි මහල් නිවාසයේ මියගොස් මාස දෙකකට පසු ඔහුගේ නිළියගේ පෙම්වතිය වන රියා චක්‍රවර්ති ඉන්දියාවේ ඉහළම පෙළේ මාධ්‍යවේදීන් සහ සමාජ මාධ්‍ය ට්‍රෝලර්වරුන්ගේ නායකත්වයෙන් යුත් දරුණු වෛරී ව්‍යාපාරයක කේන්ද්‍රස්ථානය වී තිබේ.රාජ්පුත් ඉන්දියාවේ ජනප්‍රිය හින්දි චිත්‍රපට කර්මාන්තයේ නැගී එන තාරකාවක් වූ අතර ඔහුගේ මරණය ඉන්දියාව කම්පනයට පත් කළේය. ඔහුගේ සිරුර ජුනි 14 වන දින ඔහුගේ නිදන කාමරයේදී සොයා ගන්නා ලදී. මුම්බායි පොලිසිය පැවසුවේ 34 හැවිරිදි ඔහු සිය දිවි නසා ගත් බවක් පෙනෙන්නට ඇති අතර පුවත්පත් වල පළ වූ වාර්තා අනුව මෙම නළුවා මානසික සෞඛ්‍ය ගැටලු සම්බන්ධයෙන් කටයුතු කර ඇති බවයි.නමුත් දින කිහිපයක් ඇතුළත ඔහුගේ මරණයෙන් ජනිත වූ අවධානය චක්‍රවර්ති වෙත යොමු විය. ඇය ඕපාදූප සහ නවෝත්පාදනයන් සහ වැරදි අර්ථකථන අපයෝජනයන්ට ලක්ව ඇත. ඇගේ ජීවිතය හා සම්බන්ධතාවය පිළිබඳ සෑම කුඩා විස්තරයක්ම ප්‍රසිද්ධියේ විවාද කර ඇත.කොන්සර්වේටිව් රූපවාහිනී සත්කාරක සමාගම් ඇයව විස්තර කර ඇත්තේ “සූනියම්” සියදිවි නසා ගැනීමට තැත් කළ “උපාමාරු” කාන්තාවක් ලෙසය. සමාජ මාධ්‍යවල ඇය අනුකම්පා විරහිතව ට්‍රොල් කර ඇති අතර ” වාසනාවන්ත දඩයක්කාරියක්”, “මාෆියා මෝල්” සහ “ධනවතුන් කොටු කර ගැනීම සඳහා ලිංගික ඇමක්” ලෙස නම් කර ඇත.රාජ්පුත්ගේ රසිකයෙක් යැයි කියාගන්නා පුද්ගලයෙකුගේ පණිවිඩයක් තිරගත කිරීමක් චක්‍රවර්ති පසුගිය මාසයේදී ඉන්ස්ටග්‍රෑම් වෙබ් අඩවියේ පළ කර ඇති අතර, ඇයට ස්ත්‍රී දූෂණ හා මිනීමැරුම් තර්ජනය කර “සියදිවි නසා ගන්නා ලෙස ඉල්ලා සිටිමි.එම තනතුර යටතේ ඇය මෙසේ ලිවීය: “මාව රන් කැණීම් කරුවෙකු ලෙස හැඳින්වූවා, මම නිහ kept ව සිටියෙමි. මාව මිනීමරුවෙකු ලෙස හැඳින්වූවා, මම නිහ kept ව සිටියෙමි. ඇය සයිබර් අපරාධ පොලිසියේ උදව් ඉල්ලා සිටියාය.

Sushant Singh Rajput
රූප ශීර්ෂයසුෂාන්ත් සිං රාජ්පුත් ඉන්දියාවේ ජනප්‍රිය හින්දි චිත්‍රපට කර්මාන්තයේ නැගී එන තාරකාවක් විය

චක්‍රවර්ති සියදිවි නසා ගැනීමට අනුබල දුන් බවට චෝදනා කරමින් රාජ්පුත්ගේ පියා ජූලි 25 වන දින පොලිස් පැමිණිල්ලක් ඉදිරිපත් කිරීමෙන් පසුව ට්‍රොලිං කිරීම වඩාත් වේගවත් විය. චක්‍රවර්ති තම පුතාගේ මුදල් සොරකම් කර ඇති බවත්, ඔහුට බෙහෙත් අධික ලෙස පානය කළ බවත්, ඔහුගේ මානසික සෞඛ්‍ය ගැටලු ප්‍රසිද්ධියට පත් කරන බවට තර්ජනය කර ඇති බවත්, ඔහු තම පවුලෙන් anced ත් කර ඇති බවත් ඔහු චෝදනා කළේය. තම පුතාට මානසික සෞඛ්‍ය ගැටලු නොමැති බව ඔහු ප්‍රතික්ෂේප කළේය.බ‍්‍රහස්පතින්දා චක්‍රවර්ති තම පුතාට වස දී “ඔහුව dered ාතනය කර” ඇති බවට ඔහු කළ චෝදනා ඉන්දියාවේ සිරස්තල බවට පත් විය . චක්‍රවර්ති කිසිදු වැරැද්දක් හෝ මැදිහත් වීමක් ප්‍රතික්ෂේප කර තිබේ.චක්‍රවර්ති අපරාධයක් කළ බවට කිසිදු සාක්ෂියක් නොමැති අතර, රාජ්පුත්ගේ මරණය පිළිබඳව තවමත් පරීක්ෂණ පවත්වනු ලැබුවද, බොහෝ පුවත්පත් මේ වන විටත් නිළිය වැරදිකරු බව ප්‍රකාශ කර ඇති බව ශ්‍රේෂ් Supreme ාධිකරණයේ ජ්‍යෙෂ් adv අධිනීති Me මීනාක්ෂි අරෝරා පවසයි.”ඇයව එල්ලා මරා දමා, ඇදගෙන ගොස් ඇත,” අරෝරා මහත්මිය, මහා රාජද්‍රෝහී චෝදනාවකට මධ්‍යතන බ්‍රිතාන්‍යයේ දී ලබා දුන් දරුණු ද punishment ුවම් ක්‍රමයක් ගැන සඳහන් කළාය.”එය මාධ්‍ය විසින් කරන ලද සම්පූර්ණ නඩු විභාගයකි. එය විමර්ශනයේ හා උසාවියේ කාර්යයයි. ඇයව උත්සාහ කිරීම මාධ්‍යයේ කාර්යයක් නොවේ. නීත්‍යානුකූලව මෙය එතරම්ම වැරදියි” ඇය පැවසුවාය.නීතී, යෙකු වන පයාල් චව්ලා මෙසේ පැවසීය: “වාර්තාකරණය අතිශයින්ම කරදරකාරී ය.සෑම අවස්ථාවකම කාන්තාවන් වියළීම සඳහා එල්ලා තැබීම කොතරම් පහසුද යන්න මෙයින් පෙන්නුම් කෙරේ. ගැටලුව වන්නේ ඇය වැරදිකරු ද නැද්ද යන්න නොවේ. මට ගැටළුවක් වන්නේ මේ ආකාරයේ පූර්ව නඩු විභාගය, මැර යුක්තිය, ඇය අත්අඩංගුවට ගන්නා ලෙස ඉල්ලා සිටින සුපරීක්ෂකයින් ය. . “ඇගේ පාර්ශවයෙන්, Chakraborty ඇත මුල් පිටුව අමාත්ය අමිත් ෂා ඉල්ලා රාජ්පුත් මරණය සම්බන්ධයෙන් සාධාරණ පරීක්ෂණයක් සඳහා, ඇය ඇත ශ්රේෂ්ඨාධිකරණය වෙතට ඇති “අසාධාරණ මාධ්ය නඩු” කට, සහ ඇගේ ම නිකුත් ප්රකාශයක් ඇය එරෙහිව නගන ලද සියලු චෝදනා ප්රතික්ෂේප.

Rhea Chakraborty
රූප ශීර්ෂයරියා චක්‍රවර්ති මහතා පොලීසිය හා ආර්ථික බුද්ධි අංශය විසින් ප්‍රශ්න කර තිබේ

වාර්තා වලට අනුව, චක්‍රවර්ති සහ රාජ්පුත් පසුගිය වසරේ ගිම්හානයේදී පෙම් සබඳතාවක් ආරම්භ කළ අතර දෙසැම්බර් මාසයේදී එකට ගමන් කළහ. රාජ්පුත්ගේ මරණයට සතියකට පෙර ජුනි 8 වන දින චක්‍රවර්ති සිය දෙමාපියන් සමඟ නැවතී සිටීමට ගිය අතර නළුවා සියදිවි නසා ගන්නා විට ඔහු නිවසේ සිටියේ නැත.ඔහුගේ මරණයෙන් මසකට පසු ඇය සිය ශෝකය ගැන ඉන්ස්ටග්‍රෑම් සටහනක ලියා තිබේ.”තවමත් මගේ හැඟීම් වලට මුහුණ දීමට පොරබදමින් … මගේ හදවතේ සුව කළ නොහැකි හිරිවැටීමක් … ඔබ තවදුරටත් මෙහි නොසිටීම ගැන මම කිසි විටෙකත් එකඟ නොවනු ඇත,” ඇය ලියා තිබේ.ඇයගේ මිතුරන් හෆ්පොස්ට් වෙත පවසා ඇත්තේ ඇය දැඩි ලෙස ආදරය කළ බවත්, ඔහුගේ සෞඛ්‍යය හා සතුට ඇයගේ වෘත්තියට වඩා ඉහළින් තබා ඇති බවත් ඔහුගේ වේදනාව තමාගේම යැයි ඇයට හැඟුණු බවත්ය.චක්‍රවර්ති වෙත යොමු වූ විෂමාචාරය නිසා රාජ්පුත්ගේ චිකිත්සක සුසාන් වෝකර් මාධ්‍ය ප්‍රකාශයක් නිකුත් කිරීමට ද හේතු විය .ඇය මාධ්‍යවේදී බර්ඛා දත්ට පැවසුවේ චක්‍රවර්ති රාජ්පුත්ගේ “ශක්තිමත් සහයෝගය” බවත් නළුවා “මවක් ලෙස ඇය මත රඳා පවතින” බවත් ය.

ඇගේ ප්‍රකාශය වෝකර් විසින් වෛද්‍යවරයාගේ රෝගියාගේ රහස්‍යභාවය බිඳ දමා ඇත්දැයි ප්‍රශ්න කිරීමට හේතු විය. සියදිවි නසා ගැනීම වැනි සංවේදී කාරණා පිළිබඳව ඉන්දියානු මාධ්‍ය ආවරණය කිරීමේ දෝෂයන් පිළිබඳව ද එය අවධානය යොමු කළේය.”නළුවාගේ මරණය පිළිබඳ ඛේදවාචකය භයානක ය. නමුත් මානසික සෞඛ්‍යය පිළිබඳ ගැටලුව සම්බන්ධයෙන් අප කර ඇත්තේ කුමක්දැයි බලන්න” යැයි චව්ලා මහත්මිය පැවසුවාය.”ඉහළ කාර්ය සාධනයක් ඇති පුද්ගලයෙකුට මානසික සෞඛ්‍ය ගැටලු තිබිය නොහැකි යැයි උපකල්පනය කිරීම වැරදිය. ජෝන් නැෂ් සහ රොබින් විලියම්ස් වැනි උදාහරණ බොහෝමයක් ඇත.දක්ෂ ඇමරිකානු ගණිත ian යෙකු වන නැෂ්ට පරානොයිඩ් භින්නෝන්මාදය ඇති බව හඳුනා ගන්නා ලදී. ඇමරිකානු විකට නළුවෙකු හා නළුවෙකු වන විලියම්ස් 2014 දී සිය දිවි නසා ගත්තේය.

CBI and forensic officials outside Sushant Singh Rajput's house in Mumbai
රූප ශීර්ෂයසුෂාන්ත් සිං රාජ්පුත්ගේ මරණය පිළිබඳ විමර්ශනයෙන් පසුව ඉන්දීය පුවත්පත් සමීපව සාකච්ඡා කර තිබේ

නමුත් රාජ්පුත්ගේ මරණය සම්බන්ධයෙන්, චක්‍රවර්තිව දුෂ් in යෙකු ලෙස පින්තාරු කිරීම සඳහා සමපේක්ෂන සහ සනාථ නොකළ කාන්දුවීම් හේතුවෙන් ඉන්දියානු මාධ්‍යවල බොහෝ ආවරණවල සූක්ෂ්මතාවය නැති වී තිබේ. ඇයගේ සම්බන්ධතාවය සහ මූල්‍ය කටයුතු සති ගනනාවක් තිස්සේ විමර්ශනය කෙරෙමින් පවතින අතර, බදාදා ඉන්දියාවේ මත්ද්‍රව්‍ය පාලන කාර්යාංශය විසින් නිළිය මත්ද්‍රව්‍ය භාවිතා කළ බවට මාධ්‍ය වාර්තා පළවීමත් සමඟ තමන්ගේම පරීක්ෂණයක් ආරම්භ කළේය .”ඇය චූදිතයෙක්. නමුත් යම් ආකාරයකින් ඇය දැන් ගොදුරක් බවට පත්වෙලා” යැයි අරෝරා මහත්මිය පැවසුවාය. “ඇය වැරදිකරු ද නැද්ද යන්න අපි නොදනිමු. නමුත් මාධ්‍ය නඩු විභාගය ඇගේ අවස්ථාවන්ට බරපතල ලෙස තර්ජනය කරයි. මෙම නඩුව විභාග කළ යුතු විනිසුරුවරයාට ද එය දැඩි පීඩනයක් එල්ල කරනු ඇත.”ආවරණය “නොසැලකිලිමත්” වූ අතර, “නරඹන්නන් ලබා ගැනීම සඳහා සංවේදීවාදයට යොමු විය” යනුවෙන් ඇය පැවසුවාය.ඉන්දියානු පුවත්පත් තමන්ගේම විමර්ශනවලින් ජලය මඩ ගසමින් ඉහළ පෙළේ නඩුවක් සමඟ පලා ගිය පළමු අවස්ථාව මෙය නොවේ. ඉන්දියානු අධිකරණයේ මන්දගාමී වේගය සහ ජාතියේ දුර්වල නින්දිත නීති මගින් පුවත්පත් විසින් වැරදිකරුවන්ට බාධාවක් විය හැකි අතර, ඔවුන් වන්දි ඉල්ලා සිටීම අධෛර්යමත් කරයි. ඇය අධිකරණ පද්ධතියෙන් ඉල්ලා සිටියේ චක්‍රවර්තිගේ නඩුවේ ව්‍යාජ නියෝගයක් නිකුත් කරන ලෙසයි.”මෙය අපරාධ යුක්තියට බාධාවක් වන අතර මාධ්‍ය නඩු විභාගයකින් වළකින ලෙස මාධ්‍යයෙන් ඉල්ලා සිටිය යුතුය.”

Recommended For You

About the Author: Editor