‘සුපිරිම රුසියානු නිළියන්’ ගැන ඔබ නොදැන සිටි සුපිරි කතා

සුපිරි නිළියන් නැතහොත් රූමතියන් ගැන කතා කරන කොට අපි වැඩියෙන් අවධානය යොමු කරන්නේ හොලිඩුඩය හෝ බොලිවුඩය වෙත. ඒත් හොලිඩුව් හා බොලිවුඞ් සුරූපියන් පහසුවෙන් පරාජය කළ හැකි සුන්දර නිළියන් තවත් ඉන්නවා. ඒ අතර රුසියානු රූමතියන්ට හිමිවන්නේ ප‍්‍රමුඛ තැනක්.

ඒ නිසාම අපි තීරණය කළ රුසියානු සිනමා තාරකාවන් අතර සුපිරිම තරු ඔබට හඳුන්වා දෙන්න. මෙය සැබැවින්ම අභියෝගාත්මක කාර්යයක් බව ඔබට අමුතුවෙන් කිවයුතු නැහැ. ඒත් විවිධාකාර නිර්ණායක සහ අදහස් පදනම් කර ගනිමින් ඒ අසීරු උත්සාහය යම් පමණකට හෝ ජය ගන්න අපිට හැකියාව ලැබුණා.

1. ඔල්ගා කුරලෙන්කෝ / Olga Kurylenko

ඔල්ගා කුරලෙන්කෝ | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

ඔල්ගා Olga Kurylenko යුක්රේන තාරකාවක් බව කවුරුත් දන්නා නමුත් සාධාරණ ලෙස කිවහොත් ඇය උපත ලැබුවේ සෝවියට් දේශයේ වන අතර ඇගේ මව රුසියාවෙන් පැමිණි කාන්තාවක්. එබැවින් ඇගේ මුල් වලින් එකක් රුසියානු භූමියේ බව අපි කියමු. 

ඔල්ගා නිරූපිකාවක් ලෙස වෘත්තීය ජීවිතය ආරම්භ කළ අතර විලාසිතා ප්‍රදර්ශන සහ සඟරා ආවරණ සඳහා පෙනී සිටියාය. 

ඔල්ගාගේ රංගන ජීවිතය ආරම්භ වූයේ 2006 දී ය. ඇය “Paris, I love you” චිත්‍රපටයේ පෙනී සිටියාය. සිය වෘත්තීය දිවියේ ආරම්භයේ දී කුරිලෙන්කෝ දෙවරක් ගණිකාවක් ලෙස රඟපෑ නමුත් පසුව ඇයට පෙම්වතියගේ/ වීරවරියගේ චරිතය ලැබුණි. එය ඇගේ පෙර චරිත වලට බෙහෙවින් සමාන වුවත්, එය ඇගේ අනාගත ව්‍යාපෘති සඳහා විශාල අනුබලයක් විය.

2. ඇග්නියා ඩිට්කොව්ස්කිට්/Agnia Ditkovskyte

ඇග්නියා ඩිට්කොව්ස්කිට් | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

ඇග්නියාට සරාගී පෙනුමක් හා ආකර්ශනීය සිනහවක් ඇත. ඇයට සිනමා අධ්‍යාපනයක් නොතිබුණද, ඇග්නියා Heat චිත්‍රපටයේ සාර්ථක භූමිකාවක් රඟ දැක්වූවාය. චිත්‍රපටයේ මංගල දර්ශනයෙන් පසුව ඇය ප්‍රසිද්ධ අධ්‍යක්ෂවරුන්ගේ අවධානයට ලක් වී ඉතා කාර්යබහුල වූ අතර තවත් චිත්‍රපට 12 ක රඟපෑවාය.

3. එක්තරීනා ක්ලිමෝවා Ekaterina Klimova

එක්තරීනා ක්ලිමෝවා | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

මුදු මොළොක් සුන්දරත්වය, චමත්කාරය සහ කතාකරන සරාගී දෑසින් මෙම අපූරු නිළිය එක් රුසියානු හදවත ජයගෙන ඇත. ඒ අතරම, ඇය සැමවිටම සංවේදී හා බිඳෙන සුළුය. ඇගේ චිත්‍රපට ගණන මේ වන විට 50 ගණන්වල පසුවන නමුත් ඒ කිසිවක් ඔස්කාර් සම්මානයට පාත්‍ර නොවීය. සිනමාවට අමතරව, ක්ලිමෝවා බොහෝ විට නාට්‍ය වේදිකාවේ දැකිය හැකිය.

4. මරීනා වොල්කෝවා / Marina Volkova

මරීනා වොල්කෝවා | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

1992 දී උපත ලැබූ මෙම තරුණ තාරකාව ඇගේ පළමු භූමිකාව 17 වැනි වියේදී girl #1 සිනමාපටයෙන් ආරම්භ කළ නමුත් ඇයට සැබෑ කීර්තිය ලැබුණේ ජනප්‍රිය රුසියානු Interns හි පෙනී සිටීමෙන් පසුවය.

5. මරීනා ඇලෙක්සැන්ඩ්‍රෝවා /Marina Alexandrova

මරීනා ඇලෙක්සැන්ඩ්‍රෝවා | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

මරියා අසාමාන්‍ය ලෙස සුන්දරය. ඇගේ දෝෂ රහිත ශරීරය, පරිපූර්ණ හිසකෙස් සහ සමමිතික මුහුණේ ලක්ෂණ වලට අමතරව මරීනා කැපී පෙනෙන නිළියකි. චිත්‍රපටවල රඟපෑම හැරුණු විට ඇය සෝවර්මෙනික් රඟහල වේදිකාවට නිතර යන අතර රියැලිටි වැඩසටහනකට සහභාගී වේ.

6. නටාලියා රුඩෝවා /  Natalia Rudova

නටාලියා රුඩෝවා | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

මෙම සුරූපී නිළිය මීට ටික වේලාවකට පෙර රූපවාහිනී තිරවල පෙනී සිටියද අනාගත රසිකයින්ට ඇගේ සතුටු සිතින් සිනහව හා ආකර්ශනීය මුහුණ වැලඳ ගැනීමට එය ප්‍රමාණවත් නොවීය. Univer නම් රූපවාහිනී කතා මාලාවේ අපූරු භූමිකාවෙන් පසුව ඇය යෞවනයින් අතර උමතුවක් බවට පත්විය. වර්තමානයේ ඇයගේ සිනමා කෘතියේ චරිත 20 කට වඩා තිබේ.

7. නස්ටස්යා සම්බර්ස්කයා Nastasya Samburskaya

නස්තස්යා සම්බුස්කයා | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

මෙම හුරුබුහුටි නිළිය මේ වන විටත් චිත්‍රපට, සංගීත වීඩියෝ සහ නාට්‍ය කිහිපයකම පෙනී සිටිමින් රුසියානු රසිකයන් මිලියන ගණනකගේ හදවත් දිනා ගෙන තිබේ. “යුනිවර්” නම් රූපවාහිනී කතා මාලාවේ ඇයගේ ඉහළ චමත්කාරය, විචක්ෂණශීලී පෞරුෂය සහ දෝෂ රහිත රංගනය ඇයට ලැබිය යුතු කීර්තිය ගෙන ආවේය.

8. ක්‍රිස්ටිනා අස්මස් /  Kristina Asmus

ක්‍රිස්ටිනා අස්මස් | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

මෙම ආදරණීය නිළිය “ඉන්ටර්න්ස් / Interns” නම් රූපවාහිනී කතා මාලාවේ සහ පසුව “සොලුෂ්කා Zolushka” චිත්‍රපටයේ පළමු භූමිකාවෙන් පසුව පුපුරා ගියේය. 2010 දී විලාසිතා සඟරාව වන “ග්ලමූර් Glamur. ” විසින් ඇය “වසරේ හොඳම රූපවාහිනී නිළිය” ලෙස නම් කරන ලදී.

9. යුලියා ස්නිගීර් /  Yulia Snigir

යුලියා ස්නිගීර් | 9 ලස්සනම රුසියානු නිළියන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

ඇය කුඩා කල සිටම යුලියාට භාෂා පිළිබඳ මනා දැනුමක් තිබුණත් ගුරුවරියක් වීම ඇගේ සිහිනය නොවීය. ඇයට නිළියක් වීමට අවශ්‍ය විය. ඔබට සිතාගත හැකි පරිදි, සමහර විට සිහින සැබෑ වේ! යුලියාගේ පළමු රංගනය Zveri සංගීත කණ්ඩායමේ මියුසික් වීඩියෝව තුළ වූ නමුත් ඇය එතැන් සිට බොහෝ දුර පැමිණ ඇත. යුලියා අවස්ථා කිහිපයක් අසමත් වන්නට ඇති නමුත් අවසානයේ ඇය බෘෘස්  Bruce සමග “Die Hard” හි තිරය මත පෙනී සිටියාය. රුසියානු තරුවකට එය සුළුපුටු කාරණයක් නොවේ.

සැකසුම – තුෂාධවි

Recommended For You

About the Author: Editor