සතුන්ට ආදරය කරන සහ ඔවුන්ගේ අයිතීන් සුරකින ‘බොලිවුඩ් තරු කතා

සෑම වසරකම නිෂ්පාදනය වන සහ නිකුත් වන චිත්‍රපට සංඛ්‍යාව අනුව බොලිවුඩය ලොව විශාලතම සිනමා කර්මාන්තය වන අතර ලොව වැඩිම ප්‍රේක්ෂකයින් පිරිසක් සතු වීම ද එහි ස්ථාවරත්වයට හේතු වී ඇත.

මේ තත්ත්වය තුළ බොලිවුඩ් තරු විලාසිතා ලෝකයේ, දේශපාලනයේ පමණක් නොව තවත් බොහෝ ක්ෂේත්‍ර රැසක බලවත් පුද්ගලයින් බවට පත්ව ඇති අතර ඔවුන් කියන – කරන දෙ, සිතන – පතන දේ දෙස බිලියන ගණනක් ජනතාව මහත් උනන්දුවෙන් සහ ආසාවෙන් බලාසිටින තත්ත්වයක් ද නිර්මාණය වී ඇත.

මේ අතර බොලිවුඩ් තරු ද තම ජනප්‍රියත්වය සහ ප්‍රතිරූපය සදහා දෛනිකව පුවත් නිර්මාණය කරන අතර ඒවා උණුසුම් පුවත් බවට පත් වෙමින් මිලියන සංඛ්‍යාත පිරිසක් අතර මොහොතකින් හුවමරු වීමක් ද දැකිය හැකිය.

ඉතිං බොලිවුඩ් තරු වල ආදරයට සහ සුරලතයට ලක්වන සුරතල් සතුන් ගැන ද කිවහැකි වන්නේ අපූරු කතාවකි. සතුන් කෙරෙහි තම ආදරය පෙන්වීමට සහ දැනුවත් කිරීම සඳහා සහයෝගය ප්‍රකාශ කිරීමට පසුබට නොවන බොලිවුඩ් සුපිරි තරු මෙන්න.

ජැකලින් ෆර්නැන්ඩස් Jacqueline Fernandez
සුරතල් සතුන්


ජැකලින් ෆර්නැන්ඩස් බොහෝ කලක සිට ‘සත්ව අයිතිවාසිකම් පිළිබඳ“ ප්‍රබල ආධාරකරුවෙකු වන අතර ඒ පිළිබඳව තරමක් හඩ නගා ඇත. මිනිසුන්ට ප්‍රීති ප්‍රමෝදයක් ලබා දීම සඳහා අශ්වයන් බර කරත්ත රැගෙන යන මුම්බායි හි ‘වික්ටෝරියාස්’ ලෙස ජනප්‍රිය වූ අශ්ව කරත්ත තහනම් කිරීමට පවා ඇය උදව් කළාය. සත්ව හිංසාව මැඩපැවැත්වීම සඳහා වීගන් ජීවන රටාවක් (සත්ව නිෂ්පාදනවලින් තොර ආහාර – එළවළු) ස්වේච්ඡාවෙන් අනුගමනය කළ බොහෝ නිළියන්ගෙන් එක් අයෙකි ෆර්නැන්ඩස්.

ජෙනෙලියා දේශ්මුක් Genelia Deshmukh
සුරතල් සතුන්

ජෙනෙලියා, රිටීෂ් සහ ඔවුන්ගේ පුතුන් හැරුණු විට, ඉන්ස්ටග්‍රෑම් හි තරමක් ජනප්‍රිය වූ තවත් දේශ්මුක් කෙනෙක් ද සිටී. ඒ ඇයගේ සුරතල් සුනඛයාය. ස්පැනියල් වර්ගයට අයත් රන්වන් පැහැ මෙම සුරලතලාට ජෙනෙලියා දරුවෙකුට මෙන් ආදරය කරන බව බොලිවුඩයේ කටකතාවකි. ඔහු දරුවන් සමඟ සෙල්ලම් කරන පින්තූරවලින් ජෙනෙලියාගේ සමාජමාධ්‍ය ගිනුම් පිරී ඉතිරී ඇත. ඇත්ත වශයෙන්ම, දේශ්මුක්වරු සත්ත්ව ආහාර වලින් තොර වී ඇති අතර මෑතකදී ඉන්දියාවේ මුල්ම සමාගමක් වන ශාක පදනම් කරගත් මස් සමාගමක් ඔවුන් විසින් ආරම්භ කර තිබේ.

දීෂා පටානි Disha Patani
සුරතල් සතුන්

ගොකු, බෙලා, ජැස්මින් සහ කීටි ලෙස නම් තබා ඇති දීෂා පටානිගේ සුනඛයන් හා බළලුන් දෙදෙනාට තමන්ගේම ඉන්ස්ටග්‍රෑම් පිටුවක් තිබේ. දීෂා බළලුන් හා බල්ලන් දරුකමට හදා ගැනීම සඳහා තනතුරු දමන ආකාරය ඔබට දැක ගත හැකිය. ඇත්ත වශයෙන්ම, කුරිරු සිදුවීම් වලට නැවත නැවතත් මුහුණ දෙන සතුන්ට ඉදිරියට පැමිණ උදව් කිරීමට ඇය මිනිසුන්ව දිරිමත් කරයි.

Alia Bhatt

සුරතල් සතුන්

ආලියා ද සතුන්ට බොහෝ සේ ආදරය කරන, සත්ව අයිතිවාසිකම් වෙනුවෙන් පෙනී සිටින සුපිරි බොලිවුඩ් තරුවකි. සුදු පර්සියානු බළලෙකු පසුගිය කාලයේ ඇයගේ සමීපම මිතුරා වූ අතර මෑතකදී, ෂහීන් සහ ආලියා තවත් පූස් පැටියෙකු රැගෙන ගියහ. කොළ පැහැති ඇස් ඇති කළු පැහැති ජුනිපර් නම් බළල් සුරතලා අද ඔවුන්ගේ සමීපතමයා බවට පත්ව ඇත. සත්ව අයිතිවාසිකම්, සහයෝගය සහ සංරක්ෂණය සඳහා භට් ක්‍රියාකාරීව සම්බන්ධ වන අතර සත්ව හා පාරිසරික සුභසාධනය පිළිබඳ ගැටළු ඉස්මතු කර දැක්වීමට සහ වැඩ කිරීමට අවධානය යොමු කරන අලියා භට් විසින් ලාභ නොලබන සංවිධානයක් පවත්වාගෙන යයි .

ඩයනා පෙන්ටි Diana Penty
සුරතල් සතුන්

ඩයනා පෙන්ටි සහ ඇගේ සුරතල් සුනඛයා වන ‘විකී‘ අතර අපූරු මිත්‍රත්වයක් ඇත. ඩයනා සහ විකී යන දෙදෙනාගේම නිදාගැනීම, විවේක ගැනීම හෝ පොතක් කියවීම යන දෙකම එකට බෙදා ගනී. 

ෆෙමිනා ඇසුරිණි – සකස් කළේ – තුෂාධවි

Recommended For You

About the Author: Editor