2021දී කැපී පෙනෙන Makeup ප්‍රවණතා!

2020 වේශ නිරූපණ කර්මාන්තයට යහපත් වසරක් නොවුණත් වේශ නිරූපණ අත්හදා බැලීම් සඳහා 2021 ආකර්ෂණීය කාල පරිච්ඡේදයක් වනු ඇති බව අපගේ විශ්වාසයයි.

එහෙත් එය පසුගිය යුගයේ සිදු වූ ආකාරයට සිදු නොවන බව නම් පැහැදිලිය. මන්ද කොවිඩ්-19 වසංගතය, සමාජ දුරස්ථභාවය, මුහුණු ආවරණ සහ උත්සව අවස්ථා සීමා සහිත වීම තුළ බොහෝ රූපලාවන්‍ය ප්‍රවණතා සහ සැලසුම් වෙනස් වන බව මේ වන විටත් පැහැදිලිව හදුනා ගත හැකි බැවිනි.

අද අපට වර්ණ අත්හදා බැලීමට අවශ්‍ය නමුත් අපගේ සම ස්වභාවික දීප්තියෙන් නැවුම් පෙනුමක් ලබා ගැනීමට අපට අවශ්‍යය. සැණකෙළියක් මෙන් එය නිදහස් කිරීම හා සැමරීමකි. 

ඉතින්, මේ වසරේ අප දැකීමට යන අද්විතීය වේශ නිරූපණ ප්‍රවණතා මොනවාද? 

අපි ගෘහස්ථ වේශ නිරූපණ සන්නාමයක් වන Auric Beautyගෙන් අපට වාර්තාවක් ලබා දෙන ලෙස ඉල්ලා සිටි අතර ඔවුන්ගේ වේශ නිරූපණ විශේෂඥයින් හෙළි කළ දේ මෙන්න.

2021 වර්ෂයේ එළිබසින අද්විතීය වේශ නිරූපණ ප්‍රවණතා

අලංකාරය

Eye Dress Up – මුහුණු අවරණයක් පැළඳීම අනිවාර්ය කටයුත්තක් බවට පත්ව ඇති මොහොතක, අක්ෂි වේශ නිරූපණය  Eye makeup සම්බන්ධයෙන් පාරිභෝගික හැසිරීමේ වෙනසක් සිදුවී තිබේ. එබැවින් මෙම එළඹෙන වසර තුළ අක්ෂි වේශ නිරූපණය පුළුල් ලෙස වර්ධනය වේ. 

කම්පන සහගත වර්ණවල ග්‍රැෆික් අයිලීනර්වල  Graphic eyeliners සිට නාටකාකාර ලෙස දීප්තිමත් ඇස්  Sparkly eyes දක්වා, වර්ණ, විශ්වාසය සහ නිර්මාණශීලිත්වය විදහා දක්වන ප්‍රකාශිත අක්ෂි වේශ නිරූපණ අපි දිගටම දකිමු. 

අලංකාරය

Pantone Dual – 2021 පැන්ටෝන් වර්ණය අඳුරු අළු Dark Gray වන අතර එය විවිධාකාර උදාසීන වර්ණයක් වන අතර දීප්තිමත් හා සමබර කහ පැහැයක් ගනී. තද අළු පැහැයෙන් යුත් අක්ෂි වේශ නිරූපණය සෑම විටම සුඛෝපභෝගී හා හැඩකාර ය.

කෙසේ වෙතත් ඔබ මෙම වර්ණය සමඟ සෙල්ලම් කළත් (එය මැට් හෝ දීප්තියෙන් යුක්ත වේවා) එහි අමිහිරි එහෙත් කෝචර් බලපෑම නැති නොවේ. දැන්, කහ පොප් Pop of yellow එකක් එයට එකතු කිරීම ගැන සිතා බලන්න, මන්ද එය විචක්ෂණශීලී සිසිල් භ්‍රමණයකට හේතු වනු ඇත. මෙම වර්ණ දෙකම තනිවම පැළඳ සිටින විට ඉතා අලංකාර ලෙස පෙනේ. ප්‍රධාන දෙය වන්නේ වර්ණක නිවැරදිව ස්ථානගත කිරීමයි.

අලංකාරය

Bear Skin – ඔබට කේක් පෙනුමක් (look cakey) අවශ්‍ය නැහැ නේද? අපගේ ආරක්ෂිත ආම්පන්න මුහුණු ආවරණ අපගේ වේශ නිරූපණය ද පැළඳ සිටී යන කාරණය සමඟ පොරබදීමෙන් පසු (ඔබ ඔබේ මුහුණුආවරණය ගලවා ගන්නා විට පැල්ලම් සැලකිල්ලට ගන්න) ස්වාභාවික සැහැල්ලු බර Foundations (Natural light-weight foundations) හැකි තරම් අරපිරිමැස්මෙන් යොදවා ඇති බව නිගමනය කිරීම ආරක්ෂිත ය.

හොඳම පිරිසිදු හා සැහැල්ලු පෙනුම. පූර්ණ ආවරණයක් ලබා දෙන Foundations වලට වඩා විකිරණශීලී දිලිසීමක් හෝ මෘදු මැට් නිමාවක් සහිත ආවරණයක් ලබා දෙන Foundations වඩාත් සුදුසු වේ (ඒවා සම මත බරින් යුක්ත වන අතර ටික වේලාවකට පසු නරක ලෙස ඔක්සිකරණය වේ). සම, නිමාව, දීප්තිමත් හා මෘදු මැට් වැනි ගුණාංග 2021 ආධිපත්‍යය දරන Foundations අර්ථ දක්වයි. 

අලංකාරය

කලාත්මක ඇස් – Artistic Eyes  – ග්‍රැෆික් අක්ෂි වේශ නිරූපණය (Graphic eye makeup) නිර්මාණශීලිත්වය හැකි උපරිම ආකාරයෙන් පෙන්වයි. විලාසිතා නිර්මාණකරුවන් ඔවුන්ගේ ඇඳුම් සඳහා මුද්‍රණ නිර්මාණය කරන ආකාරය, වේශ නිරූපණය සමඟ සෙල්ලම් කිරීමෙන් ඔබේ ඇස්වලට අද්විතීය රටා ඉදිරිපත් කළ හැකිය. 

අලංකාරය

Feathered Effect -Soap Brows යනු උද්දීපනය වූ ස්වභාවික හැඩයක් ඇති පොහොසත් හා සුදුමැලි ඇහිබැම යුගලක් ලබා ගැනීම සඳහා ජනප්‍රිය සමාජ මාධ්‍ය ප්‍රවණතාවකි. එය ඇත්ත වශයෙන්ම ජාත්‍යන්තර විලාසිතා සංදර්ශන වලදී පසුපෙළේ ජනප්‍රියත්වය ලබා ගත් අතර බොහෝ ඇහිබැම වේශ නිරූපණ සැකසීමට පෙළඹී ඇත.

Femina ඇසුරිණි – සැකසුම – තුෂාධවි

Recommended For You

About the Author: Editor