නිදි යහනේදී ‘නොකිය යුතුම’ කරුණු 4ක් !

නිවැරදි දේ පැවසීමට සුදුසු වේලාව දැන ගැනීම සෑම කෙනෙකුටම පහසු දෙයක් නොවේ, විශේෂයෙන් නිදන කාමරයේ. නිදන කාමරයේදී ඔබ ඔහුට / ඇයට පවසන එක වදනක් බොහෝ අමිහිරි වීමට ඉඩ ඇති අතර ඇතැම් විට සම්බන්ධතාව ‘අවසන්‘ කිරීමට ද හේතුවිය හැකිය.

ඉතිං ! නිදන කාමරයේ ගත කරන ඒ සුන්දර කාලය නීරස කොට නොගෙන සුන්දර කර ගැනීමට ඔබට ඉගි 04ක් ඉදිරිපත් කිරීමට අප සූදානම්.

මේ කරුණු ඔබ නිදන කාමර තුළ ගැඹුරින් වළලා දැමිය යුතු කරුණු හතක් වන අතර එය කිසි විටෙකත් පිටතට නොපැමිණිය යුතුය.

1. “මට කම්මැලියි”

සම්බෝග සුව විදින අතරතුර ප්‍රේමාන්විත කතා ප්‍රබල උත්තේජනයක් වන බව අපි දනිමු. එහෙත් ඇතැම් විට අපට නොදැනුවත්මව ඒ ක්‍රියාවලිය අඩපණ කරන, නීරස කරන වදන් පිටවිය හැකිය. සැබවින්ම ඔබ එහි තෘප්තිය විදින අතරතුර හෝ එය නීරස වුව ද ‘මට කම්මැලියි‘ යන වදන කිසි විටෙක නොපවසන්න. එසේ වුවහොත් කතාව එතැනම අවසන් වුණු ඇත. ඇතැම් විට සදාකාලිකව ? 

2. “මගේ හිටපු අය මේකට කැමතියි”

මෙය සැබවින්ම නොකිව යුතුම වචන පහකි. ඔබ නොදැනුවත්ව හෝ එසේ සඳහන් කළේ නම්, ඔබ ද පැන්ඩෝරා පෙට්ටිය / විනාශය/ අභාග්‍යය විවෘත කර ඇත. එය ඔබ ප්‍රේම සම්බන්ධය ආරම්භ කරන විට ඔබ සූදානම් නොවූ දෙයක් වනු ඇත. එය සත්‍යයකි. සමහර ක්‍රියාමාර්ග ඔබගේ වර්තමාන ප්‍රමාණයට වඩා ඔබේ හිටපු අය විසින් අගය කරනු ලැබිය හැකිය. කෙසේ වෙතත් පැරණි දේට ඇලී සිටිනවාට වඩා ඔබේ වත්මන් සහකරුගේ රුචි අරුචිකම් සැලකිල්ලට ගන්න.

3. “හරි, මට මේ දුරකථන ඇමතුම ගැනීමට අවශ්‍යය

වැරදි මොහොතේ ලැබෙන දුරකථන ඇමතුමකට වඩා කරදරකාරී දෙයක් තවත් නැත. ඊටත් වඩා මෙවැනි අවස්ථාවක ! ඔබගේ දුරකථන ඇමතුම ලබා ගැනීමට පෙර ඔබ නිරත වෙමින් සිටි කටයුත්ත අවසන් කිරීම වැදගත් බව වටහා ගත යුතුය. එය යළි ආරම්භ කිරීම වඩාත් දුෂ්කර විය හැකි බව අමතක නොකරන්න. එබැවින්, එය අත්‍යවශ්‍ය හෝ හදිසි අවශ්‍යතාවයක් නොවේ නම්, පිළිගැනීමේ බොත්තම එබීමෙන් හා අතේ ඇති තත්වය ප්‍රතික්ෂේප කිරීමෙන් වළකින්න.

4. “ඔබේ උච්චතම අවස්ථාව කවදාද?”

ආදරය ප්‍රකාශ කිරීම ස්වාභාවික ප්‍රකාශනයකි. එය ඔබගේ සැලකිය යුතු අනෙකාට ඔබව සමීප කරවන අතර ඔබ දැනටමත් බෙදාගෙන ඇති බැඳීම ගැඹුරු කරයි. එකිනෙකා කෙරෙහි සැලකිලිමත් වීමට එය ඔබට උගන්වයි. කෙසේ වෙතත්, අනෙක් පුද්ගලයා උච්චතම අවස්ථාව කවදාදැයි විමසීම හරියට පීසා එකක අන්නාසි කැබැල්ලක් සොයා ගැනීම හා සමානය – එය එසේ ක්‍රියා නොකරයි! එකිනෙකාට කාලය දෙන්න; ඔබේ සිරුරු එකට ක්‍රියා කිරීමට වයර් නොමැති අතර එම නිසා පුද්ගලයාට ලිංගික අස්වාදය ලබා ගැනීමට ටික කාලයක් හෝ වැඩි කාලයක් ගතවනු ඇත. ඉක්මන් කරන්න එපා. සොබාදහම තමන්ගේම ගමන් මගකට ඉඩ දෙන්න.

ෆෙමිනා ඇසුරිණි – සකස් කළේ – තුෂාධවි

Recommended For You

About the Author: Editor