ලොව ධනවත්ම සංගීතඥයින් 10 මෙන්න !

ඔබ සාර්ථක සංගීතඥයෙක් / රචකයෙක් / ගීත රචකයෙක්ද? එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස ඔබ අතිවිශාල ධනයක් රැස් කරගෙන තිබේද? ඔබේ ප්‍රසංග සඳහා ටිකට් පත් මිලදී ගත හැකි වන පරිදි සති ගණන් බලා සිටින රසික රසිකාවියන් මිලියන ගණනක් ඔබ සතුව තිබේද? ඔබගේ ග්‍රැමීස්, ටෝනිස්, ඔස්කාර් සහ වොට්නොට් එකතුවක් තැබීමට තරම් විශාල කාමරයක් තිබේද? එවිට ඔබ ලෝකයේ ධනවත්ම සංගීතඥයන්ගේ ලැයිස්තුවට ඇතුළත් විය හැකිය! 

නමුත් ඔබ එසේ නොවේ නම් කලකිරීමට පත් නොවන්න. මන්ද ඔබට තව දුරටත් උත්සාහා කළ හැකි බැවිනි. ඒ අතර ඔබට ඉලක්කයක් ගැනීමට වර්තමානයේ ලෝකයේ ධනවත්ම සංගීතඥයින් 10 දෙනා ගැන ඔබට කියමු. ලබන වසරේ ඔබ මේ ලැයිස්තුවේ සිටින බවට සහතික කර ගන්න.

10. මැඩෝනා ($ මිලියන 590)

මැඩෝනා සිය වෘත්තීය ජීවිතය පුරාම ගීත ඇල්බම් මිලියන 300 කට වඩා අලෙවි කර ඇති අතර ඇය ගිනස් ලෝක වාර්තා වලට අනුව මෙතෙක් ලොව වඩාත්ම සාර්ථක කාන්තා කලාකරුවා බවට පත්විය. 

1980 ගණන්වල ඇය ජනප්‍රියම ගීත අතර ජනප්‍රියත්වයට පත්වන අතර 2000 සිට ඇය ඇල්බම 7ක් නිකුත් කර ඇති අතර ඉන් 6 ක්ම 2019 ජුනි මාසයේදී නිකුත් කරන ලද ඇගේ නවතම ඇල්බමය වන Madame X, ද ඇතුළුව ප්‍රස්ථාරවල # 1 ස්ථානයට පත්විය.  ඇගේ ප්‍රසංග චාරිකා මෙතෙක් ලබා ඇති වැඩිම ආදායම අතරට ශ්‍රේණිගත කර ඇත. ඇය ළමා පොත් ලියන අතර Grammys හතක් සහ Golden Globes යුගලයක් ද හිමිකරගෙන සිටී. 

මැඩෝනා | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

9. ජුලියෝ ඉග්ලේසියස් Julio Iglesias ($ මිලියන 600)

ජුලියෝ ඉග්ලේසියස් යනු කවුරුන්දැයි කවුරුත් දනිති, ඔහු එන්රික්ගේ පියා බවට පත්වන ගායකයා වුවද, 50 ට අඩු ඕනෑම කෙනෙකුට ඔහුගේ තනි ගීතයක් නම් කළ හැකිද? 

කෙසේ වෙතත්, ඔහු මෙතෙක් වාණිජමය වශයෙන් වඩාත්ම සාර්ථක යුරෝපීය ගායකයා වන අතර, ඔහු යන ඕනෑම තැනක අඛණ්ඩව විකුණනු ලැබේ. ඔහු අවුරුදු 50+ ක වෘත්තීය ජීවිතය තුළ 5000 වතාවකට වඩා ප්‍රසංගයක් පවත්වා ඇති අතර ඔහු වැඩකරුවෙකි. 

සමහර විට වඩාත්ම සිත්ගන්නා කරුණ නම් සංගීතය ඔහුගේ පළමු රැකියාව නොවීමයි; ඔහු වෘත්තීය පාපන්දු ක්‍රීඩකයෙකි. ඔහු බරපතල රිය අනතුරකට ලක්වීමෙන් පසු ගෝල් රකින්නෙකු ලෙස වැඩෙමින් තිබූ ඔහුගේ වෘත්තීය ජීවිතය අවසන් විය. ඒ ඔබ දන්නා තැනකය

විනෝදජනක කාරණය: 2007 දී ඔහු ඩොලර් මිලියන 25 ක මියාමි මන්දිරය විකිණීමට අපොහොසත් වූ විට, ඔහු එය කඩා දමා ඒ මත නව නිවසක් ඉදිකර ගත්තේ කවුද ඔහුව නවත්වන්නේ?

ජූලියා ඉග්ලේසියස් | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

8. බොනෝ  Bono  ($ මිලියන 700)

U2 වලින් පසු ඔවුන සෑහෙන කාලයක් තුළ හොඳ ඇල්බමයක් එළිදක්වා නොමැති අතර, බොහෝ විට ඔවුන්ට සමාව දිය හැකිය. ඇත්ත වශයෙන්ම, ඔවුන් ඇල්බම් මිලියන 160 ක් පමණ විකුණා ඇත. ඉතිහාසයේ ඕනෑම සංගීත කණ්ඩායමකට වඩා ග්‍රැමී සම්මාන 22ක් දිනා ඇත. ඔවුන්ගේ 2009-11 U2 360 ° සංචාරය, මෙතෙක් ලබා ඇති වැඩිම ආදායම උපයාගත් ශ්‍රේණිගත කිරීම් වේ. 

නමුත් සංගීත කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන ගායකයා ලෙස ඔහුගේ රාජකාරිය පසෙක තබා, බොනෝ සමාජ ගැටලු, පරිසරය සහ ලෝක සාමය වෙනුවෙන් පෙනී සිටීම ඇතුළු තවත් තොප්පි කිහිපයක් පැළඳ සිටී. ඔහු දක්ෂ ව්‍යාපාරිකයෙක් සහ ව්‍යාපාර ධනවාදියෙකි. 

බොනෝ | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

7. ආචාර්ය ඩ්‍රේ  Dr. Dre ($ මිලියන 800)

ඩී.ආර්.ඊ කලා ලෝකයට පිවිසියේ බලගතු NWAරැප් කණ්ඩායමේ සාමාජිකයෙකු ලෙස වන අතර ඔහුගේ පළමු ඒකල ඇල්බමය වන The Chronic 1992 දී නිකුත් විය.

ඔහු  නිරපේක්ෂ ක්‍රීඩා වෙනස් කරන්නෙකු වූ අතර ගැන්ග්ස්ටා රැප් ප්‍රධාන ධාරාවට ඇද දැමුවේ නැත. නමුත් ඔහු 1997 දී සම්පාදක ඇල්බමයක් එළිදක්වා සාමාන්‍ය දෙවන ඒකල ඇල්බමය 2001 නිකුත් කළේය.

ඔහු අති දක්ෂ ව්‍යාපාරිකයෙකු වන අතර  Snoop Dogg, Eminem, 50 Cent, සහ Kendrick Lamar අලෙවි කරයි.

 2014 දී ඔහු සිය Beats By Dre  නිෂ්පාදන පෙළ ඇපල් සමාගමට ඩොලර් බිලියන 3 කට විකිණීම අවසන් කළේය  !

ආචාර්ය ඩ්‍රේ | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

6. සෙලීන් ඩියොන් Celine Dion($ මිලියන 800)

“මගේ හදවත ඉදිරියට යනු ඇත – My Heart Will Go On” යනු සෑම කාලයකම වඩාත්ම ආදරණීය ගීතය විය හැකිය. නමුත් සෙලීන් ඩියොන් එම ටයිටැනික්  තරංගය / අයිස් කුට්ටිය සාර්ථකත්වයට ගෙන යන්නේ කෙසේදැයි දැන සිටියාය. ඇය මෙතෙක් ලොව වඩාත්ම වාණිජමය වශයෙන් සාර්ථක වූ කැනේඩියානු සංගීත ශිල්පිනියකි. 

සෙලීන් ඩියොන් | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

5. Sean “Puffy” Combs ($ මිලියන 820)

P. Diddy යනු විෂමතාවයකි. කුප්‍රකට බිග් තවමත් මෝටල්ස් දේශයේ වාසය කරන විට, කොම්බ්ස් මූලික වශයෙන් ඔහුගේ සහායකයා විය. පසුව බිග්ව ඝාතනය කරන ලද අතර හදිසියේම පෆී ප්‍රසිද්ධියට පත්වූයේ ඔහුගේ මියගිය මිතුරාට උපහාර දැක්වීමෙනි. වසර 20 කට පසු, ඔහු සුපිරි ධනවත් හා ප්‍රසිද්ධ පුද්ගලයෙකි.

පී .ඩිඩි | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

4. Herb Alpert (ඩොලර් මිලියන 880)

යහපත් ස්වාමීනි, පෘථිවියේ සිටින මේ  පුද්ගලයා කවුද  ? ඔහු එය මෙම ලැයිස්තුවට ඇතුළත් කළේ කෙසේද? එය ඉතා සරල ය: ඔහු A&M Records හි පටිගත කිරීමේ ලේබලය වන අතර අවසානයේ ඔහු පොලිග්‍රෑම් වෙත ඩොලර් මිලියන 500 කට විකුණා දැමීය. 

ඔහු සාපේක්ෂව දක්ෂ සංගීතඥයෙක් වූ අතර, ඔහුගේ ඇල්බම 5ක් ප්‍රස්ථාරවල # 1 ස්ථානයට පත්ව, ග්‍රැමී සම්මාන 9 ක් දිනා ගත් අතර, 2013 දී ජනාධිපති ඔබාමා වෙතින් ජාතික කලා පදක්කම National Medal of Arts ලබා ගත්තේය!

හර්ප් ඇල්බට් | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

3. Jay-Z (ඩොලර් බිලියනය)

Roc-A-Fella Records ජේ-ඉඩ් සාර්ථක පටිගත කිරීමේ සමාගමක් පවත්වාගෙන යයි. Rocawear ජේ-ඉඩ් ඉතා සාර්ථක ඇඳුම් පෙළක් ද ඇත. ඇල්බම මිලියන 100ක් අලෙවි විය. 19 ග්‍රැමී. 

වයස අවුරුදු 12 දී ඔහු තම ආභරණ කිහිපයක් සොරකම් කිරීම නිසා තම සහෝදරයාට වෙඩි තබා ඇත. එය බොරුවක් / විහිළුවක් නොවේ, ඔබට එය සොයා බැලිය හැකිය. ඔහු සුපුරි ගායිකා බියොන්ස් දිනා ගැනීමට දැමීමට සමත් විය. තව මොනවා කියන්නද ?

ජේ-ඉඩ් | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

2. ශ්‍රීමත් පෝල් මැකාර්නි  Sir Paul McCarney

ශ්‍රීමත් පෝල් සංගීත ඉතිහාසයේ වඩාත්ම බලගතු රොක් කණ්ඩායමේ සාමාජිකයෙකු වූවා පමණක් නොවේ (Wings, obviously), ඔහු එක් බුද්ධිමත් අයෙකි. අති දක්ෂ ගී පද රචකයෙකි. නිදසුනක් වශයෙන්, සෑම බීට්ල්ස් ගීතයකටම සම-ලිවීමේ ගෞරවය ඉල්ලා සිටීමෙන් (ඔහු ඇත්ත වශයෙන්ම තානය ලියා තිබුණත් නැතත්), ඔහු විශ්වාස කළ නොහැකි තරම් ධනය සහතික කළේය. 

ඔහු ප්‍රකාශන හිමිකම් 25,000 ක් හිමිකරගෙන ඇති අතර මිනිසා දන්නා සෑම සම්මානයක්ම දිනාගෙන ඇත.

ඔහු රචනා කළ Yesterday යනු ගුවන්විදුලි ඉතිහාසයේ වඩාත්ම වාදනය කළ ගීතය මෙන්ම වඩාත්ම ආවරණය වූ ගීතයයි. 

පෝල් මැකාට්නි | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

1. ඇන්ඩෘෘ ලොයිඩ් වෙබර් Andrew Lloyd Webber ($ බිලියන 1.28)

ඔහු composed the musical Cats, යාලුවනේ! මිනිහා ගැන ඔබ දැනගත යුතු වන්නේ එපමණයි.

ඇන්ඩ rew ලොයිඩ් වෙබර් | ලොව ධනවත්ම සංගීත ians යන් | සෙස්ට්‍රඩාර්

zestradar.com ඇසුරිණි – සකස් කළේ – තුෂාධවි

Recommended For You

About the Author: Editor