ලෝකය පුරා පුවත් මැවූ උණුසුම් ප්‍රවෘත්ති ඡායාරූප: පෙබරවාරි 27 – මාර්තු 5

ඡායාරූප වචන 1000ක් කතා කරන බව කියනවා. ඒත් ප්‍රවෘත්ති ඡායාරූපයක් යනු ඉතිහාසයක් බවයි කියන්නේ. මේ නිසාම පසුගිය සතිය පුරා ලෝකයෙ උණුසුම්ම ප්‍රවෘත්ති ඡායාරූප රැසක් ඔබ වෙත ඉදිරිපත් කිරීමට අපි තීරණය කළා. බලන්න මේ කතා කොතරම් ප්‍රබල ද කියා.

නයිජීරියාවේ ජන්ගෙබේහි සිසුවියක් සිය පවුල සමඟ නැවත එක්වෙයි.  3 මාර්තු 2021
පසුගිය පෙබරවාරි 26 වන දින පාසල් නේවාසිකාගාරයක සිටි සිසුවියන් 300 කට ආසන්න පිරිසක් පැහැරගෙන යාමෙන් පසු නිදහස ලද සිසුවියක් නයිජීරියාවේ ජැන්ගෙබේහි සිය පවුල සමඟ නැවත එක්වෙයි. දෙසැම්බර් මාසයේ සිට වයඹ දිග නයිජීරියාවේ පාසල්වලින් සිසුන් 600 කට වැඩි පිරිසක් පැහැරගෙන ගොස් ඇත.
2021 මාර්තු 2 වන දින ඉන්දුනීසියාවේ උතුරු සුමාත්‍රා පළාතේ කරෝ හි කූටා රක්‍යත් ගම්මානයේ සිට පෙනෙන පරිදි සිනාබුන් කන්ද පුපුරා යයි.
අඟහරුවාදා සිනාබුන් කන්ද පුපුරා ගිය අතර කිලෝමීටර් 5 ක් (සැතපුම් 3.1) දක්වා අළු වලාකුළු අහසට නැංගේය. උතුරු සුමාත්‍රා හි ගිනි කන්ද සියවස් ගණනාවක් අක්‍රිය වීමෙන් පසු 2010 දී පුපුරා ගිය අතර පසුගිය වසර පුරා එහි ක්‍රියාකාරිත්වය වැඩි වී තිබේ.
ආකෘති ඉතාලියේ මිලාන් විලාසිතා සතිය තුළ වර්සස් ෆෝල් / වින්ටර් 2021/2022 එකතුවෙන් නිර්මාණ ඉදිරිපත් කරයි.  5 මාර්තු 2021
ඉතාලියේ මිලාන් විලාසිතා සතියේදී
2021 මාර්තු 3 වන දින මියන්මාරයේ මැන්ඩලේ හි කුමන්ත්‍රණ විරෝධී උද් protest ෝෂණයක් විසුරුවා හැරීම සඳහා පොලීසිය වෙඩි තැබීමෙන් පසුව විරෝධතාකරුවන් ආවරණය කරයි.
බුරුම හමුදා පාලනයට විරෝධය පා තරුණ – තරුණියන් විසින් ආරම්භ කර ඇති දැවැන්ත උද්ඝෝෂණයකදී පොලීසිය වෙඩි තබන විට කුමන්ත්‍රණ විරෝධී විරෝධතාකරුවෙකු වන 19 හැවිරිදි ඒජල් (පහළ වම්පස) අනෙක් විරෝධතාකරුවන් සමඟ ආවරණය කරයි. එක්සත් ජාතීන්ගේ මානව හිමිකම් කාර්යාලයට අනුව මියන්මාරයේ පැවති විරෝධතාවලදී ආරක්ෂක අංශ විසින් මේ වන විට අවම වශයෙන් පුද්ගලයින් 54 දෙනෙකු ඝාතනය කර තිබේ. මෙම ඡායාරූපය ගත් පසු, ඒන්ජල් වෙඩි තබා ඝාතනය කරන ලදී. විරෝධතාවයේ දී යෞවනයා ඇයගේ “සියල්ල හොඳින් වනු ඇත” ටී ෂර්ට් එක පැළඳ සිටින අයුරු දැක්වෙන ඡායාරූප ලෝකය පුරා ප්‍රසිද්ධියට පත්විය.
2021 පෙබරවාරි 27 වන දින කත්මණ්ඩු නගරයට නුදුරින් පිහිටි භක්තාපූර්හි ස්වස්තානි උත්සවය අතරතුර හින්දු බැතිමතුන් ස්නානය කිරීමේ චාරිත්‍රයක් ඉටු කිරීමෙන් පසු බිම පෙරළී යාච් prayers ා කරති.
හින්දු බැතිමතුන් කත්මණ්ඩු නගරයට නුදුරින් පිහිටි භක්තාපූර් හි හනුමන්තේ ගඟේ මාසයක් පුරා පැවැත්වෙන ස්වස්තානි බ්‍රතා කත උත්සවයේ අවසාන දිනයේ ස්නානය කිරීමේ චාරිත්‍රයක් සිදු කිරීමෙන් පසු බිම පෙරළී යාච්ඥා කරන අයුරු
2021 පෙබරවාරි 27 වන දින ඇල්ජීරියාවේ ටින්ඩෝෆ් හි අවර්ඩ් සරණාගත කඳවුරේ පෙළපාලියකට සහ්රාවි කාන්තාවන් සහභාගී වේ.
ඇල්ජීරියාවේ ටින්ඩෝෆ් හි අවර්ඩ් සරණාගත කඳවුරේ පෙළපාළියකට සහ්රාවි කාන්තාවන් සහභාගී වේ. සහරාවි අරාබි ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනරජය ප්‍රකාශයට පත් කර වසර 45 ක් සපිරේ. එය අප්‍රිකානු සංගමයේ පූර්ණ සාමාජිකයෙකු වන නමුත් සියලු ජාත්‍යන්තර රජයන් විසින් එය පිළිගනු නොලැබේ.
හිටපු ප්‍රංශ ජනාධිපති නිකොලස් සාකෝසි 2021 මාර්තු 1 වන දින දූෂණ නඩු විභාගයක අවසන් තීන්දුව විභාග කිරීම සඳහා පැරිස් උසාවියට ​​පැමිණේ.
ප්‍රංශයේ හිටපු ජනාධිපති නිකොලස් සාකෝසි පැරීසියේ උසාවියට ​​පැමිණෙන අතර එහිදී ඔහුට වසර තුනක සිරදඩුවමක් නියම විය. 2014 දී විනිසුරුවරයෙකුට අල්ලස් දීමට තැත් කිරීම සම්බන්ධයෙන් ඔහු වැරදිකරු විය.
සෞඛ්‍ය සේවකයෙකු දකුණු අප්‍රිකාවේ ටෙම්බීසා රෝහලේ කොවිඩ් -19 රෝග ලක්ෂණ සඳහා අමුත්තන් පරීක්ෂා කරයි.  1 මාර්තු 2021
සෞඛ්‍ය සේවකයෙකු දකුණු අප්‍රිකාවේ ටෙම්බීසා රෝහලේ කොවිඩ් -19 රෝග ලක්ෂණ සඳහා අමුත්තන් පරීක්ෂා කරයි.
ගින්නක් පිටවන විට කාන්තාවක් ගින්නක් පිට කරයි
මෙක්සිකෝ නගරයේ කුවෙටෙමොක් දිස්ත්‍රික් නගරාධිපති කාර්යාලයෙන් පිටතදී කාන්තාවන්ට එරෙහි හිංසනයට එරෙහි විරෝධතාවයකදී කාන්තාවන් ගිනි නිවීමේ ප්‍රසංගයකට සහභාගී වේ.
කාන්තාවක් කුඩා සාප්පුවක කවුළුව හරහා බලයි
උතුරු යෝක්ෂයර් හි වීවර්තෝර්ප් බෝනික්කන්ගේ නිවාස හා කුඩා වල පෝලීන් මිලර්ඩ් 1970 දශකයේ ගමේ සාප්පුවක කවුළුව හරහා ගමන් කරයි. මෙම ව්‍යාපාරයේ අතින් සාදන ලද කුඩා චිත්‍ර 200,000 කට වැඩි ප්‍රමාණයක් ඇති අතර එය අගුලු දැමීමේදී සමෘද්ධිමත් වී ඇත.
පුපුරා නොගිය දෙවන ලෝක යුද්ධ බෝම්බයක් 2021 පෙබරවාරි 27 වන දින එක්සෙටර් හි තිබී සොයා ගන්නා ලදී.
නිරිතදිග එංගලන්තයේ පුපුරා නොගිය දෙවන ලෝක සංග්‍රාමයේ බෝම්බයක් සොයා ගැනීමෙන් පසුව පුපුරා යාමක් සිදු කරන ලදී. 

බී.බී.සී. ඇසුරිණි

Recommended For You

About the Author: Thusal