ඔබේ සුන්දරත්වය වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා ‘සරල’ උපදෙස් 5ක්

ඔබට වෙහෙස දැනෙන විට, එය පෙන්නුම් කරයි! ඔබේ සුන්දරත්වය දෙස බැලීමේ හොඳම යතුර නම් සතුටින් සිටීම හා ජවසම්පන්න වීමයි. රූපලාවන්‍ය විශේෂඥයින්  පවසන්නේ සන්තෝෂවත් ගැහැනු ළමයින් වඩාත්ම ලස්සන බවත් එය එතරම්ම සත්‍ය බවත්ය! 

මානසික ආතතිය තෙහෙට්ටුවට හේතු වන අතර, ඔබේ මනස සහ ශරීරය ආතති සහගත තත්වයන්ට මුහුණ දෙන විට එය ඔබගේ පෙනුමට වහාම බලපායි. වෙහෙසට පත් ඇස්, හිසකෙස් නැතිවීම, සම අවපැහැ වීම සහ එල්ලා වැටීම සහ කුෂ්ඨ ඇතිවීම පවා මෙනිසා සිදුවිය හැකිය.

දැන් ඒවා දෙස බලන ආකාරය ගැන කිසිවෙකු නොසතුටට පත්වීමට කාලය තිබේද? ඔබේ ස්වාභාවික සම සහ හිසකෙස් නිරෝගී පෙනුමක් ලබා ගත යුතු බව පමණක් නිවැරදි වන අතර, එය පිළිබිඹු වන්නේ ඔබේ මනස හා ශරීරය සමගියෙන් හා අවම වශයෙන් වරකට වරක් සුරතල් වීමෙන් පසුව පමණි. 

ඊට අමතරව, ඔබ විවේකීව සිටින විට, රූපලාවණ්‍ය චර්යාවන් වඩාත් හොඳින් විදහා දක්වන අතර සම සහ හිසකෙස් අලුත්වැඩියා කිරීම වඩා හොඳය.

සම

උණුසුම් තෙල් සම්බාහනය

උණුසුම් වාහක තෙල් සමඟ සැහැල්ලුවෙන් හිස සම්බාහනය කිරීම මගින් රුධිර සංසරණය ඉහළ නැංවීමට සහ ඔබේ හිස්කබලට සහ ඔබේ හිසකෙස් වලට දීප්තියක් එක් කිරීමට උපකාරී වනු ඇත. මෙම සම්බාහන සැසිය සතියකට වරක් හෝ මසකට දෙවරක් පැවැත්වීමෙන් පවා ඔබට සෞඛ්‍ය සම්පන්න ආතතියෙන් තොර ජීවිතයක් හිමි වනු ඇත. 

වෙනත් ඇරෝමැටෙරපි තෙල් සමඟ මිශ්‍ර කර උණුසුම් වාහක තෙල් සමඟ පූර්ණ ශරීර සම්බාහනය කිරීමෙන් පවා ඔබේ සම අලුත්වැඩියා කර ඔබේ සංවේදීතාවන් උත්තේජනය වන පරිපූර්ණ රූපලාවණ්‍ය අත්දැකීමක් ලබා ගත හැකිය. 

Pillow Mists

Pillow Mists – මෙයින් අදහස් වන්නේ ඔබ හිස තබන කොට්ටය මතට සුවඳකාරක ඉසීමයි.

රූපලාවණ්‍ය සදහා නින්ද එතරම්ම වැදගත් වන අතර ඒසදහා Pillow Mists උදව් ලබාගත හැකිය. කොට්ට මීදුම සුවඳවත් අමුද්‍රව්‍ය වලින් පුරවා ඇති අතර සන්සුන් වීමට උදව් කිරීමෙන් වඩා හොඳ නින්දට උපකාරී වේ. ඔබ නිදා ගැනීමට පෙර ලැවෙන්ඩර් ආලේපිත Pillow Mists ඔබේ ඇඳ මත ඉසීමෙන් හොඳම නින්ද ප්‍රවර්ධනය වේ.

Top 7 Salt Lamps To Buy Online - Reviews & Buying guide

Salt Lamps

Salt Lamps යනු ඔබේ කාමරයේ ආතති මට්ටම අවම කිරීමට තවත් හොඳ ක්‍රමයකි. ස්වාභාවික, විශාල රෝස හිමාලයානු ලුණු පාෂාණයක් ආලෝකයකින් බල ගැන්වෙන අතර ලුණු වල සුව ගුණාංග වාතයේ විසිරී ඔබේ කාමරය අවට වායුගෝලය වඩාත් සන්සුන් කරයි.

සම

හොඳින් ස්ථර සහිත ශරීර සුවඳ සන්සුන් කිරීම

ස්නානය කිරීමෙන් පසු, වහාම මොයිස්චරයිසර් සහ සුවඳ විලවුන් ගැල්වීමෙන් එම නැවුම්බව ලබාගත හැකිය. ස්නානය කිරීමෙන් පසු සුවඳැති ශරීර මොයිස්චරයිසර් ආලේප කළ යුතු අතර පසුව සුවඳ විලවුන්වල විවිධ සුවඳ සමඟ සෙල්ලම් කර ඔබේ සිරුරට සුවඳක් ලබා ගත හැකිය. ඔබේ වැලමිට, බෙල්ල සහ දණහිස් වල වලවල් මෙන් රත් වන ස්ථාන මත ඔබේ සුවඳ විහිදුවන්න. 

Aromatherapy වාෂ්ප සැසි

ඔබේ මුහුණේ වාෂ්පකාරකයට අත්‍යවශ්‍ය තෙල් බින්දු කිහිපයක් එකතු කර ඔබේ සංවේදීතාවන් සහ සම පුනර්ජීවනය කිරීම සඳහා යොමු වන්න.

Text by – femina

Recommended For You

About the Author: Thusal