ඔබ මෙම සාද වාරයේ අඳින්නේ කුමක්ද ? ජාන්විගේ රන් ඇඳුම කොහොමද ?

90 දශකයේ අග භාගයේ, මුල් Noughties වලට ගලා ආ විලාසිතා මතකද? Givenchy සඳහා Alexander McQueen’s subversive couture collection of gilded outfits? වර්සේස්ගේ සුපිරි නිරූපිකාවන්ගේ ගෝත්‍රය, උණු කළ රත්‍රන්වලට සමාන වූ ඔවුන්ගේ දම්වැල් දැල් ඇඳුමින් වචනාර්ථයෙන් ලෝකය විස්මයට පත් කළේද? විලාසිතා සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, වටිනා ලෝහය සැබවින්ම ස්වර්ණමය මොහොතක් තිබුණි.

දශක දෙකකට වැඩි කාලයකට පසුව, විලාසිතා ලෝහමය වර්ණය (metallic colour) කෙරෙහි ඇති ඇල්ම සහ සමස්තයක් ලෙස ඇඳුම් සඳහා උපරිම ප්‍රවේශයක් සම්පූර්ණයෙන්ම නැවත පැමිණෙන බව පෙනේ. සාක්ෂිය? Janhvi Kapoor ගේ shiny draped dress ඇඳුම මෙම ඍතුවේ ඔබට අවශ්‍ය පරිපූර්ණ party dress ආශ්වාදයක් ද වේ.

පක්ෂය

කපූර් මත දක්නට ලැබෙන GenZ-හිතකාමී halter neck foiled අංකය, නිර්මාණකරු Aniket Satam ගේ නව යුගයේ ලේබලය වන Pink Porcupines වෙතින් වන අතර, එහිදී ඔහුගේ නිර්මාණ සාමාන්‍යයෙන් විනෝදජනක පැත්තක් සමඟින් ඇත. “ මිස්ටර් ඉන්ඩියා හි හවා හවායි ගීතයේ ශ්‍රීදේවිගේ නිරූපිත පෙනුමෙන් මෙම විශේෂිත පෙනුම ආභාසය ලබා ඇත.

jhanvi

මෙම ඇඳුමේ කැපී පෙනෙන ලිංගිකත්වය කිසිදු උත්සාහයකින් තොරව සාදයකට පරිපූර්ණ බවක් ලබා දෙයි. කෙසේ වෙතත්,වියළන ලද හිසකෙස් සහ ලෝකඩ වේශ නිරූපණය සමඟ කපූර්ගේ ප්‍රවේශයට අපි කැමතියි. ඔබ පෙනුමට තවත් නාට්‍යයක් එක් කිරීමට සූදානම් නම්, ඇගේ බොත්තම් කරාබු මෙම ඍතුවෙි සියලු දෙනාගේම කෝපයට පත් වූ අලංකාර උරහිස් දූවිලි සහිත ඩැන්ග්ලර් සමඟ මාරු කළ හැකිය. ඇය අත් දෙකෙහිම සම්පූර්ණයෙන්ම නොගැලපෙන උපාංග පැළඳීමේ ඇයගේම උප ප්‍රවනතාවක් ද ඇති කරයි. එබැවින් ඔබට සම්මතය ගැන එතරම් නොසිතා ඔබ කැමති බොහෝ ඒවා ගොඩගැසීමට හැකිය.

පක්ෂය

මෙම ඇඳුම විවිධාකාර වන අතර විවිධ ආකාරවලින් නැවත පැළඳිය හැකි ඇඳුම් විකල්ප සොයන කාන්තාවන් සඳහා සුදුසු වේ. මෙහි නිර්මිණ ශිල්පී Satam ට අනුව, තීරු කෑලි එකට හෝ වෙන වෙනම පැළඳිය හැකි අතර ඔබ එය පැළඳ සිටින සෑම අවස්ථාවකම එකම පෙනුමට නව ජීවයක් ලබා ගැනීමට නව ආකාරයකින් හැඩගස්වා ගත හැකිය.

සැකසුම – සුපුනි තාරුකා (ෆෙමිනා ඇසුරිනි)

Recommended For You

About the Author: Thusal