මෙම උත්සව සමයේ ඔබේ නිවස අලංකාර කරන්නේ කෙසේද ?

කොවිඩ් වසංගත සමය තුළ උත්සව, කුඩා අවකාශයන් සහ ඔවුන්ගේ ගෘහස්ථ කම්පනය උත්කර්ෂයට නංවමින් වඩාත් සමීප සහ සමීපව බැඳී ඇත. සැමරුම්වල අභ්‍යන්තර පෙරළිය ජීවිතයේ සරල දේවලින් ප්‍රීතිය සොයා ගැනීම කෙරෙහි අවධානය යොමු කරයි. අවම තේමා සහ hygge ජීවන රටාවන් රට පුරා සිටින මිනිසුන් විසින් වැලඳ ගනී. කෙසේ වෙතත්, මෙම නව ජීවන රටාවේ යම් කොටසක් සිනහවෙන් පිරුණු රැස්වීම්, උත්සව ගී නාදයේ නාදය, ආදරණීයයන් සමඟ පැතුම් හුවමාරු කර ගැනීම සහ උත්සව පැකේජයේ අංගයක් වන වෙනත් රස වින්දනය මග හැරීමට නැඹුරු වේ.

නව සහ පැරණි

අවුරුද්දේ මෙම කාල වකවානුවේ දින නියම කරන ලද උත්සවයක් ධනාත්මක වනු ඇත. එය නව සහ පැරණි සැමරුම් ක්‍රම අතර සමතුලිතතාවයක් ඇති කරයි. එය සරසා ඇති ගෘහස්ථ මල් සැරසිලි නෝට්ටු, දියෙන් ආලෝකමත් කරන ලද දොරවල්, සෞන්දර්යාත්මකව සම්පාදනය කරන ලද පූජා කාමර සහ අනෙකුත් විස්තර වලින් කැපී පෙනේ. දුරස්ථ පවුල සමඟ වීඩියෝ ඇමතුම් අතරතුර පුද්ගලයාගේ පසුබිම සාදයි.

ඔබේ අලංකරණයට ශිල්පීය ස්පර්ශය එක් කරන්න

උත්සව ඔවුන්ගේම සෞන්දර්යාත්මක ස්වරයකින් පැමිණේ. මණ්ඩප, තොරන් ආදියෙහි ඇති පරිදි පූජා විධි සැරසිලිවල ප්‍රධාන කොටසක් පුරවනු නිසැකය. නමුත් රහස පවතින්නේ විස්තර වලය. පූජාවේ අතිවිශිෂ්ටත්වය ප්‍රතිසංවිධානය කරන ලද මුළුතැන්ගෙයක් සහ සම්පූර්ණ භෝජන සංග්‍රහයක් ඉල්ලා සිටී. දීප්තිමත් ඉන්දියානු වර්ණවලින් යුත් නැවුම් මේස රෙදි පිරිසිදු රිදී හෝ පිත්තල ජනවාර්ගික පිඟන් භාණ්ඩ සඳහා කාපට් අතුරා ඇත. පෙර ආදරය කරන ලද පෞරාණික ලී ප්‍රදර්ශන භාණ්ඩ, සාම්ප්‍රදායික බිත්ති චිත්‍ර, මෝස්තර සහිත කොට්ට, දීප්තිමත් වර්ණ සහිත උඩු මහල, සංකීර්ණ අතින් වියන ලද බුමුතුරුණු සහ තවත් බොහෝ සම්ප්‍රදායික ප්‍රකාශයන් ගෙන එනු ඇත. හුස්ම ගත හැකි කපු, සුඛෝපභෝගී සේද හෝ උණුසුම් ලොම් වලින් සාදන ලද ඉකාත් සහ ෂිබෝරි වැනි ශිල්පීය රෙදි විවීම, අද්විතීය උඩු මහල, තිර, බුමුතුරුණු සහ ඇඳ ඇතිරිලි සඳහා සාදා ඇත. ඔවුන්ට ආවේණික රටා නාට්‍යයක් ඇත. වයනය සහ වර්ණ උපරිම ලෙස පෙන්වයි.

ඔබේ වර්ණ ක්‍රීඩාව රැගෙන එන්න
විසිත්ත කාමරය, මෝව්, ලා දුඹුරු හෝ තද දුඹුරු පැහැයක් සහිත නවීන, විනෝදජනක තාලයක් සඳහා අමතන්න. උදාසීන වල පැස්ටල් මැදිහත්වීමක් අලංකරණය සමකාලීන කිරීමට නැඹුරු වන අතර එය සැමරීමේ නව ක්‍රම සඳහා වඩාත් සුදුසු වේ. කුඩු නිල්, මින්ට් කොළ හෝ පීච් ඉඟි අවම පූජාවන් සඳහා සැලසුම් කර ඇති අවකාශයන්හි සෙල්ලක්කාර බව සහ විවේකය පිළිබඳ මාවතක් තබයි. නිල් සහ රතු වැනි ප්‍රබල වර්ණ, දෙහි සහ ටැංජරීන් වැනි ටෝනල් සෙවන සමඟ උච්චාරණය කර ඇති අතර ඒවා භයංකර ලෙස පෙනේ. බ්ලෂ්, ටීල් සහ ලිලැක් වැනි නිශ්ශබ්ද සෙවන, මෘදු නමුත් සන්සුන් වාතාවරණයක් නිර්මාණය කරයි. විචිත්‍රවත් වනාන්තර ආභාසය ලත් වර්ණ සහ බිත්ති නිමාව තුළ ඇති මෝස්තර තවදුරටත් සංවේදී නැවුම් බවක් එක් කරයි. සංවාදාත්මක ගෘහ භාණ්ඩ, සජීවී අලංකරණ කෑලි සහ සුඛෝපභෝගී තේරීම් ලුමිනියර් සමඟින්, අවකාශය උත්සව මනෝභාවයෙන් සකසා ඇත.

සනීපාරක්ෂක ස්ථාන සහ සමාජීය වශයෙන් දුරස්ථ ආසන අමතක නොකරන්න

වසංගතයෙන් පසු, සනීපාරක්‍ෂක ස්ථාන සහ සමාජීය වශයෙන් දුරස්ථ ආසන නොමැතිව නවීන දින සැකසුම අසම්පූර්ණයි. අතථ්‍ය සැමරුම් තිබේ. මාර්ගගත රැස්වීම් මධ්‍යම රාමුවක සැකසිය යුතු අතර අංක සහිත අමුත්තන් වෙන කවරදාටත් වඩා ආදරයෙන් හා සෙනෙහසින් කල්පනාකාරී සැමරුමක කොටසක් විය හැකිය. වසංගත සැමරුම් යනු ආරක්ෂිත සහ බාධාවකින් තොරව උත්සවයක් පැවැත්වීම සඳහා ආශාවෙන් සිටින කරුණාව සහ කෘතඥතාව පිළිබඳ මතක් කිරීමක් පමණි.

අලංකරණය

ඔබ පමණක් නොව, ඔබේ නිවසට ප්‍රවේශ වීමද අවශ්‍ය වේ.
මෙම උත්සව සමය අපගේ පුද්ගලික සිහින සහ පෞරුෂයන් පිළිබඳ අත්දැකීම් සහිත අභ්‍යන්තර සෞන්දර්යය තුළින් ප්‍රකාශිත සැමරුමක් විය හැකිය. අවම උපරිමවාදයේ නාට්‍යයක් අලංකරණයට අමු සහ සමීප පාඨමය හැඟීමක් එක් කරයි. ප්‍රකාශන උපාංග, චික් කෝපි මේස, සජීවී ගෘහස්ථ වැවිලි යන්ත්‍ර සහ තඹ සහ රන්වන් පැහැයෙන් යුත් ලෝහමය කුෂන් සහිත මනඃකල්පිත ගෘහභාණ්ඩ ආකෘති කාමරයට ආකර්ෂණීය බවක් සහ සිනිඳු බවක් එක් කරයි.

මල් බලයක් පෙන්වන්න

නිවසේ වර්ණ තේමාව සමඟ සම්මිශ්‍රණය වන පසුබිමකින් ආරම්භ කරන්න-දැලි තිර සමඟ අත්හදා බැලීම-කැටයම් කළ ලී ජාලියකින් හෝ එම්බෝස් කරන ලද රාමුවකින්. පිත්තල භාණ්ඩ නැවුම් මල් වලින් සරසා ඇති විශාල සරසන ලද තහඩුවකට සමූහගත කරන්න. මල් විශාල වන විට, හරිතයන් සමඟ වර්ණ ක්‍රීඩාව අඩු කරන්න-වැල්, ශාක පත්‍ර සහ අනෙකුත් සමකාලීන මූලද්‍රව්‍ය ගෘහස්ථව සුන්දරත්වය ලබා දෙයි.  

සුවඳ විලවුන් සඳහා කාමරයක් සාදන්න

සඳුන්, jasmine හෝ වෙනත් සුවඳවලින් යුත් සුවඳ කූරු, නැවුම් ලෙස නෙළන ලද මල් සමඟ, විදේශීය සුවඳවලින් අවකාශය පුරවන්න. ප්‍රකාශන ආලෝකකරණය, බිම් ලාම්පු සහ විසිරුණු ආලෝකයේ මිශ්‍රණයක් උත්සවයේ චමත්කාරය වැඩි කරයි. නැවුම් මල්, සුවඳ විහිදුවන, උරුලි සහ සුවඳ ඉටිපන්දම් එකතුවක් නිවසට ප්රසන්න සුවඳක් එක් කරමින් අලංකාරය වැඩි දියුණු කරයි.

ඔබ අතින් සාදන ලද අලංකරණ අයිතමවල ස්පර්ශයක් එක් කරන්න

අතින් සාදන ලද කෑලි සහ අවම ඔරිගාමි විස්තර අතර තේරීම් සමඟ සැරසිලි අත්හදා බැලීම් සාම්ප්රදායික සහ නවීන සැරසිලි තේරීම් අතර සියුම් රේඛාවක් අඳින්න. අර්ධ වටිනා ගල්වලින් පොහොසත් හෝ රහිතව, ශිල්පීය භාණ්ඩවල මෙන් සියුම්ව සකස් කරන ලද මූලද්‍රව්‍ය සශ්‍රීක මට්ටම් ඉහළ නංවයි. Aureate සහ දිලිසෙන සෑම දෙයකටම මෘදු ස්ථානයක් තිබේ. කැපී පෙනෙන ආරුක්කු රාමුවක් හෝ නිහතමානී ලී ඇල්කොව් සහිත දියාරු, සීනු හෝ මල්වල නොගැලපෙන තට්ටුවක්, සමකාලීන උත්සව සැකසුමක සෞන්දර්යය ආවරණය කරයි.

ඔබ සැමරීමට අමතක නොකරන්න
මෙම උත්සව සමය අත්දැකීම් සහිත අභ්‍යන්තර සෞන්දර්යය හරහා ප්‍රකාශිත අපගේ පුද්ගලවාදී සිහින සහ පෞරුෂයන් සැමරීමක් විය හැකිය. මනඃකල්පිත ගෘහ භාණ්ඩ සහ ලී, ගල්, පිඟන් මැටි සහ ලෝහමය සෙවන වැනි පරිසර හිතකාමී අංගයන්ගෙන් යුත් ප්‍රකාශන උපාංග, කෝපි මේස, අවම ගෘහස්ථ වැවිලිකරුවන්, කාමරයට අලංකාර උත්සව හැඟීමක් එක් කළ හැකිය. කල්පවත්නා ප්‍රකාශයක් පැමිණෙන්නේ දෘශ්‍ය ආකර්ෂණයෙන් ඔබ්බට ගිය අලංකරණයේ වඩාත් සවිඥානික තේරීමෙනි.

ෆෙමිනා ඇසුරිනි

Recommended For You

About the Author: Thusal