දීර්ඝතම විස්සයි-20 තරගාවලියට ශ්‍රී ලංකාව පිටත්ව යයි

ඔස්ට්‍රේලියාවට එරෙහිව පැවැත්වෙන තරග 5 කින් සමන්විත විස්සයි-20 ක්‍රිකට් තරගාවලියට සහභාගිවීම සඳහා දසුන් ශානකගේ නායකත්වයෙන් යුතු ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම පෙබරවාරි 03 වැනිතා අළුයම ඔස්ට්‍රේලියාව බලා පිටත්ව ගියේය.

ද්වීපාර්ශ්වික තරගාවලි අතර ශ්‍රී ලංකාව මෙතෙක් ක්‍රීඩා කරනු ලබන දීර්ඝතම විස්සයි-20 තරගාවලිය බවට පත්ව තිබෙන මෙම තරගාවලිය සඳහා ක්‍රීඩකයින් 18 දෙනෙකු පිටත්ව ගියේය. තරගාවලිය සඳහා 20 දෙනෙකුගෙන් සමන්විත සංචිතයක් නම් කළත් නුවන් තුෂාරට සහ චාමික කරුණාරත්නට කොවිඩ් වෛරසය ආසාධනය වී තිබීම නිසා සංචාරක කණ්ඩායමට සමඟ පිටත්ව යෑමට ඔවුන්ට අවස්ථාවක් නොලැබිණ.  කෙසේ වෙතත් මොවුන් දෙදෙනාම ලබන 10 වැනිදා ප්‍රධාන පුහුණුකරු වන රුමේෂ් රත්නායක මහතා සමඟ කණ්ඩායමට එක්වනු ඇත.  ඔහුට අමතරව අභ්‍යාසක ලෙසින් කටයුතු කරනු ලබන ඩිල්ෂාන් ෆොන්සේකා මහතාටද කොවිඩ් වෛරසය ආසාධනය වීම නිසා ඔහුද රත්නායක මහතා සමඟින් කණ්ඩායම සමඟ එක්වනු ඇත.

දෙරට අතර පළමු විස්සයි-20 තරගය පෙබරවාරි11 වැනිදා සිඩ්නිහිදී ආරම්භ වන අතර මෙල්බර්නිහි පෙබරවාරි 20 වැනිදා පැවැත්වෙන අවසන් තරගයෙන් තරගාවලිය නිමාවට පත් වනු ඇත.

ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම – දසුන් ශානක (නායක), චරිත් අසලංක (උප නායක), අවිෂ්ක ප්‍රනාන්දු, පැතුම් නිස්සංක, ධනුෂ්ක ගුණතිලක, කුසල් මෙන්ඩිස්, දිනේෂ් චන්දිමාල්, ජනිත් ලියනගේ, කමිල් මිශාර, රමේෂ් මෙන්ඩිස්, වනිඳු හසරංග, ළහිරු කුමාර,  දුෂ්මන්ත චමීර, බිනුර ප්‍රනාන්දු, මහීෂ් තීක්ෂණ, ජෙෆ්රි වැන්ඩර්සි,  ප්‍රවීන් ජයවික්‍රම, ශිරාන් ප්‍රනාන්දු.

Recommended For You

About the Author: Thusal